Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mar nagyon szeretnek kisbabat!...

Mar nagyon szeretnek kisbabat! Megis hogyan tereljem el a figyelmem rola?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 eves vagyok, mar 7 eve egyutt vagyunk a parommal.

Az a helyzet, hogy mar rettenetesen anyuka szeretnek lenni. En jelenleg levelezo tagozatos vagyok egy iskolaban, nyaron fogok vegezni. A parom dolgozik. En nem talalok munkahelyet az iskola miatt, mert hetkoznapokon is van iskola, amit sok munkahely nem vesz figyelembe sajnos. Voltam mar par interjunk is, de mindig mast valasztottak ezert. Nyaron koltoznenk alberletbe, es oktober-december kornyeken kezdenenk el probalkozni abban az esetben, ha hamar sikerul elhelyezkednem a szakmamban. Csak felek, hogy ez nem igy fog alakulni, hogy szokasosan megint beut valami, es a szamitasaimtol teljesen elteroen fognak alakulni a dolgok. Igy aztan, mar annyira betegesen szeretnek anyuka lenni, hogy az elkepeszto. Sajnos, sokszor mar ha egy baratomnak, rokonomnak kisbabaja szuletik, vagy eppen a varandossagukat jelentik be barmennyire is gonosz dolog ez, de reszemrol felig oszinte az orom, mert mar en is annyira at szeretnem elni ezeket az oromoket. Nem tudom hogy hogyan vonjam el a folytonos figyelmem errol? Aki hasonlo helyzetben volt, vagy van mint en, hogyan sikerult atveszelni ezt az idoszakot?



2021. dec. 22. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ha csak albérletre van pénzetek, de 3-4 hónap munka után kezdjetek el próbálkozni, hanem dolgozzál 2-3 évet, spórolj, legyen tartalékod és majd ezután.


Bocs, tudom, hogy nem ezt a választ várod, de az ösztönök ne vegyék már el a józan eszedet.

2021. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Értem én, hogy nagyon nagyon szeretnél már anyuka lenni, de nem lenne jobb dolgozni előtte?

Mert így kb csak GYES-re leszel jogosult, ami kb semmire sem elég.

2021. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak elkeseríteni,de kopasz seggre, 0 érdemi munkatapasztalat (évek) nélkül nem kellene gyereket vállalni.

Amellett 15 éves korod óta vagy vele.. Nem akarok vészmadár lenni..

2021. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Van felretett penzunk, boven. Nyilvan, dolgoztam mar. Amiota tanulok, azota nem dolgozom. Ilyen rosszindulatu valaszokra, amit a 3astol kaptam viszont egyaltalan nem vagyok kivancsi. Koszonom.
2021. dec. 22. 15:33
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
És a félretett pénzeteket akarjátok felélni, ha jön a baba? Nem lenne jobb, ha folyamatosan kapnál CSED-et, GYED-et? Mert ugye az nem elég, hogy régebben dolgoztál, arra nem fog járni.
2021. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem rossz indulat volt, hanem reális gondolkodás..


Ugye az még véletlenül sincs meg miután kapsz normális ellátást a gyerek születése után?

Vagy milyen mikor veszélyeztetett terhesként nincs meg a ledolgozott időd, így tápra sem tudsz elmenni szülésig..

Vagy mennyire nem leszel a kedvenc dolgozó ha alig a próbaidő után bejelented, hogy terhes vagy, és ne számíts arra, hogy mikor vissza mész dolgozni szülés után. 1.hónapnál tovább foglalkoztatnak..



Szóval ha rossz indulatú akarnék lenni azt írnám naív vagy. Felelőtlen, és buta.

2021. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, kit akarsz kábítani?


Ha nyáron fogsz végezni, akkor legalább 2 éve tanulsz, azaz állításod szerint azóta nem dolgozol. Az érettségitől 19 éves korodig eltelt időszakban aztán biztos nagyom sok tartalékot felhalmoztál :D


Mellesleg, hogy lehet gyereket vállalni olyan emberrel, akivel csak 3-4 hónapja laksz együtt? A 3-asnak igaza van.

2021. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 2,5 évet vártam arra, hogy a páromban is megérjen a vágy a gyermekre.

Amivel eltereltem a figyelmemet addig:

- át akarom képezni magam később, de nem a 0ról akarok indulni. Ezért olyan dolgoknak utána jártam, ingyenes, netes "előképzéseket", alapozókat végeztem el a szabadidőmben saját tempómban. (én mellette aktívan dolgoztam)

- elő akartam készíteni magamat a terhességre, kicsit csúnyán fogalmazva. Tehát elkezdtem jógázni, pilatesezni, meditálni. Szintén szabadidőben, szintén ingyen, mivel munka mellett sem akartam szórni a pénzt. A net sokmindenre jó.

- ugyanígy az étrendemen is alakítottam, hogy valamelyest egészségesebb legyen mindkettőnknek. Több zöldségköret, barna rizs, fehér kenyér mellett teljeskiőrlésű meg rozsos, durum tészták stb. Nem mániákusan, csak apránként, kicsi módosítások.

- egyik rokongyereknél a terhességet és a fejlődést "nyomonkövettem", segítettem utána nézni dolgoknak a sógornőmnek - amit igényelt is, a szakmámból kiindulva meg ad is a véleményemre. Amolyan "gyerekpótlék" volt, de nem igazából, nem sajátítottam ki meg ilyen elmebetegségek, csak a témában való elmélyedésre kaptam egy közeli, kedves és élvezetes lehetőséget. (hozzáteszem, nagyon jó fej sógornőnk van, örülök, hogy bekerült a családba, és ő is örül neki - szegénynek a saját családi része mondhatni kevésbé család, de köztünk teljesen otthon érzi magát)

- utána néztem tüzetesebben a ciklus, hormonháztartás stb működésének, tanulmányoztam a sajátomat (nem csináltam nyák, meg hőmérős teszteket, de ciklushossz, érzetek, pms, foggátló hatásának kiürülésére válaszok stb, ilyeneket figyeltem meg)


Legtöbbször amúgy nem terv szerint alakulnak a dolgok, mert nem úgy működik, hogy amint akarom, összejön. Nekem pl D vitamin hiányom volt, ami fontos a teherbeesés szempontjából, de kutatások szerint a magyarok többségének D vitamin hiánya van, és szednie kellene vitaminként.

Kb ennyi jut most eszembe.

Nyilván a legjobb, ha van munkád, amiben elmélyedhetsz, mert jól tudja terelni a figyelmet.

2021. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Megis, honnan szarmazott ez az informacio hogy 3-4 honapja lakunk egyutt? 2 eve egyutt lakunk. Csak meg nem alberletben. Nem akartam kifejteni, de muszáj vagyok, mert elkepesztoen megy a szajharc: a parom szulei hazaban egy kulon, felszerelt resz van kialakitva, ami kettonk szamara boven eleg. A pénztarcaban valo kutakodas is megy: a parom es en tettunk felre penzt. Aminek az osszege 1 millio forint jelenleg.


Egyedul az utolso válaszoló volt hajlando valoban a kerdesemre valaszt adni,akinek koszonom szepen, es nem pedig olyanokat allitani, persze nem konkretan kimondva hanem utalva ra, hogy nem maradunk egyutt a parunkkal. Egyaltalan nem errol szolt a kerdesem. Rendben van a kapcsolatunk, koszonjuk szepen, nagyon szeretjuk egymast mar 7 eve. Nem 3 honapja :).

2021. dec. 22. 19:19
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Én sokkal idősebb voltam nálad (legalább 10 évvel), mikor arra a szintre lépett a kapcsolatunk, hogy gyermeket vállaljunk és igazán akarjam is. Nehezen jött össze, már-már kezdtem belebolondulni, mert az én környezetemben is egyre több kismama lett. Sok hobbim volt, inkább azoknak éltem és még újakat is szereztem, nem utolsó sorban tanulni kezdtem, ami érdekel. Szóval szerintem lehet találni más elfoglaltságot is bőven. A te esetedben még könnyebb a helyzet, fiatal vagy, rengeteg lehetőség áll előtted, ráadásul még bulizhatsz, utazhatsz, gyerekkel már nem igen fognak ezek mennek. Élvezd az életet, amíg lehet. Persze mellette dolgozz, legyen munkaviszonyod és ha tanulsz is nagyon jó dolog. Gyerek mellett már nem sok mindenre lesz lehetőséged.
2021. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!