Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Negatív a terhességi tesztem,...

Tímea7612 kérdése:

Negatív a terhességi tesztem, viszont (menstruáció után egy héttel) feszül, fáj a mellem, derekam. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
December 22-25-ig normál menstruációm volt. December 28-án vagy 29-én ismét megduzzadt a mellem, fáj, feszül, érzékeny. Ez korábban csak menstruáció előtt szokott lenni, igaz, előtte két hétig. Amint megjön a menstruációm, el szokott múlni. Most viszont már 6-7 napja ez van. December 31-én, tehát a menstruációm vége után 6 nappal végeztem egy terhességi tesztet, ami negatív. 45 éves vagyok, nem akarok már terhes lenni. Lehet, hogy ez valami hormonális dolog? A nőgyógyászomat kérdeztem - e-mailben - szerinte az utóbbi. Na de mikor múlik el? Néha a derekam is fáj, néha hányingerem is van, bár én alapból nagyon érzékeny vagyok a szagokra.

2022. jan. 3. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gyanakodnék terhességre. Zavaroghat màr a ciklusod a kor miatt, ez a legvalószínűbb.
2022. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
31.-én még peteérésed sem volt..ezért kizárt a terhesség. A tesztelést sem igazán értem..
2022. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, eddigi életem során ha háromszor végeztem terhességi tesztet, akkor sokat mondok. Először 29 éves koromban, noha két nőgyógyász is azt mondta, nem vagyok terhes - megvizsgáltak! - de iszonyúan görcsöltem. Egy patikus javasolta a terhességi tesztet, s hogy be ne szedjem addig a görcsoldót. A terhességi teszt egyből kimutatta, hogy terhes vagyok. Egy harmadik nőgyógyász erősítette meg, hogy akkor már 6. hetes terhes voltam. Így lett a kisfiam. :) Azóta mindössze kétszer teszteltem, mindkétszer akkor, amikor késett a menstruációm. Nem olvastam el figyelmesen a tesztet, nem néztem utána, ha túl korán végzem el, negatív eredményt ad. Most várok még, mert a mellfeszülésem egy hete megvan (nem csak feszül, fáj, meg is duzzadt), néha a derekam is fáj - mint fentebb írtam. Eddig ez csak menstruáció előtt két héttel szokott jelentkezni, most meg utána egy héttel kezdődött.
2022. jan. 3. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél több gyereket, akkor gondolom védekeztek a pároddal, nem?!
2022. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, védekezünk. Én gyógyszert nem szedhetek, marad az óvszer.

Amúgy ma ismét végeztem egy tesztet, ez is negatív. Bár én már nem értem, mikor érdemes, mert ma azt olvastam, hogy csak a várható menstruáció előtt 3-4 nappal. Az meg hétvégén lesz. Viszont nem csak a mellem duzzadt, fáj, hanem gyakran pisilek, már legalább egy hete minden nap rám jön a hányinger, enyhe szédülés, 5-6 napja fáj a gyomrom (alhas), időnként görcsöl, ég a gyomrom (amúgy is refluxos vagyok), a fejem is fáj napok óta. Úgyhogy én már nem tudom. :(

2022. jan. 10. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hétvégén kell megjönnie, akkor kb. most ágyazódhatott be a megtermékenyített petesejt.. vagyis most kezdene még csak HCG hormont termelni a szervezeted ami a tüneteket okozza, vagyis KIZÁRT, hogy terhesség miatt van hányingered stb. már egy hete!!Úgyhogy ne aggódj, biztosan meg fog jönni!
2022. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!