Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 éves vagyok és babát...

17 éves vagyok és babát várok! A szüleim tamogatnak meg én is szeretném a picit! Már több mint 2 éve vagyok együtt a barátommal de ő fél, hogy nem tudja magát kiélni szorakozni stb. Szerinetek mellettem marad?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó kérdés?Nem biztos,hogy melletted marad vagy ha igen akkor majd melletted fogja kiélni magát és szórakozni járni.Nem tudom hány éves,de ha ilyen fiatal mint te nem hiszem hogy felelőség teljesen tudna már gondolkodni főleg,hogy már előre fél hogy mi lesz.Ezt nem azért írtam mert elakarlak keseríteni,de ne így legyen!!!!
2008. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!

hú, hát erre a kérdésre senki sem tud biztos választ adni neked.

az biztos, ebben a korban még az ember több kapcsolat előtt szokott állni, mielőtt megállapodik. és ez különösen a fiúkra igaz. nagy felelősség egy gyerek, és bizony a bulizós időszaknak oda. nem biztos, hogy ő ezt tudja majd vállalni. készülj fel rá, hogy akárhogy is lesz, leginkább magadra leszel utalva.

de hogy írja pozitív példát is: van olyan ismerősöm, aki 17 évesen szülte a ma már 8 éves fiát. a barátja mellette állt, sőt a mai napig együtt vannak! de a szülei segítsége nagyon okat számított!

minden jót és örömöt neked!

2008. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon becsülöm benned,hogy szeretnéd a picit, és szerencsés vagy,hogy a szüleid is támogatnak. Ha elhagy ezért a fiú,akkor nem a baba miatt teszi,hanem amugy is megtenné. Remélem,hogy jól alakulnak a dolgaitok,de sajnos nem sok embert ismerek,aki együtt maradt azzal,akivel 15 évesen összejött. Remélem,hogy Ti leszetk a kivétel! Jó babázást! Mennyi idős terhes vagy?
2008. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
19 éves! Hát énis reménykedni tudok csak....Kösszönöm
2008. dec. 15. 11:25
 5/19 A kérdező kommentje:
3 hónapos vagyok:)
2008. dec. 15. 11:26
 6/19 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem hogy eleget voltam szorakozni és ha majd megnő a pici lessz még rá alkalmam! Szerencsésnek érzem magam hogy a szüleim támogatnak!
2008. dec. 15. 11:35
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Én csak azt tudom erre mondani, hogy a gyermeket mindkét félnek, közösen kell vállalnia, akarnia.


Ha kételyek vannak, akkor meggondolandó.


Azt a pici embert fel kell nevelni, szüksége van olyan szülőkre, akik vele maradnak, együtt maradnak, közösen nevelik. Szüksége van egy érett nő és egy érett férfi mintára. Természetesen 17 évesen is lehet érett az ember, azonban nagyobb élettapasztalata van kicsit idősebben, szerintem az nem vitás.


Szerintem csak akkor szabad vállalni babát, ha úgy érezzük, hogy nem csak mi, hanem partnerünk is kész a feladatra, szívből vágyunk rá, és felelősséggel fel is tudjuk nevelni.

Oly sok minden van, amit még megtanulhatsz mielőtt gyermeket vállalsz! Oly sok minden, amit még mind-mind át tudsz élni, meg tudsz tapasztalni, és összegyűjtve ezeket az élettapasztalatokat, talán bölcsebben, tapasztaltabban, jobban tudod nevelni majd a gyermekedet.

Kicsit úgy érzem, hogy azért is fordult meg a fejedben a gondolat, mert úgy gondolod, ha lenne gyermeketek, akkor nagyobb eséllyel Veled maradna a párod, akit nagyon szeretsz. Rosszul látom?

2008. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

jaj, ne haragudj, most látom, hogy félreolvastam. Azt olvastam, hogy "babát akarok". Most látom csak, hogy azt írtad, hogy már babát vársz.

Ebben az esetben azon gondolkodsz, hogy megtartsad-e a babát?

Ha szeret a párod, és felelős emberként cselekszik, akkor melletted marad. Ha mégsem marad, akkor amúgy sem lenne segítség/támasz az életedben. Hány éves a párod?


Szerencsés vagy, hogy a családod melletted áll.

2008. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy : Látom, 3 hónapos kismama vagy :o)


Érett gondolkodású vagy, családod melletted áll, minden rendben lesz, bárhogy is alakul a barátoddal.

2008. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én érzem hogy tiszta szívéből szeret csak megvan ilyedve attól hogy apa lessz!! Én úgy érzem készem állok hogy válaljam a babát!A párom 19 éves! Imádja a piciket hisz neki is van egy kistestvére!!Tudom hogy mind a két félnek kell vállalnia, de hogy ha élni akar akkor éljen!
2008. dec. 15. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!