Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt ismét teherbe...

Szoptatás alatt ismét teherbe esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2,5 hónapja szültem, szoptatok 100% anyatejes a babám. Menzeszem nem volt a szülés óta, csak 1 nap egy kis barnázás.

Nem védekezünk, lehetek ismét várandós úgy hogy szoptatok és nem jött még meg?


2022. febr. 3. 01:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, igen. Akár itt gyakorin is találhatsz nagyon sok anyukát, ahol pont így fogant meg a kistesó. Ha még nem szeretnétek újabb babavárásba fogni, szerintem érdemes lenne védekezni. Az, hogy szoptatsz abszolút nem nyújt védelmet egy következő várandósság ellen.
2022. febr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Hihetetlen, hogy 2022ben ez még kérdés.
2022. febr. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Laktációs Amenorrhea Módszer - LAM

A laktációs amenorrhea módszer a természetes fogamzásgátló módszerek közé tartozik.

Hatásfoka az első 6 hónapban ugyanolyan, mint a legkorszerűbb tablettáké: közelítőleg 99 százalék.

Ehhez az alábbi feltételeknek kell érvényesülniük:


Az anya menzesze még nem tért vissza

A kisbaba igény szerint, kizárólag szopik

Az egyes szoptatások között nem telik el több, mint 6 óra, még éjszaka sem

A kisbaba nincs még 6 hónapos

Mit jelent az igény szerinti, kizárólagos szoptatás?


Az anya mindig mellreteszi a kisbabát, amikor az jelzi a szopás iránti igényét, nem időhöz kötve szoptatja

Nem korlátozza a szopási idő hosszúságát

Nem kap a baba vizet, teát, tápszert, gyümölcsleveket, főzeléket, csak anyatejet

Nem kap cumit, cumisüveget. A komfortszopás iránti igényét is az anyamellen elégíti ki.

Forrás:

[link]


Szóval ha megvalósul ez a módszer nálad, akkor elég kis esélyed van a teherbeesesre,ha nem valósul meg, akkor igen, lehetsz.

2022. febr. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Én így tudom, ahogy a 3. írta. Nálunk ez meg is valósult mindkét gyereknél, de még így se mertünk védekezés nélkül együtt lenni, mert ott volt az a mi van ha...
2022. febr. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát én nem lennék nyugodt, hogy szoptatok. Igen, így kisebb az esély a teherbeesésre, de egyáltalán nem lehetetlen. Szerintem érdemes elkezdeni védekezni.
2022. febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem olyan ritka, az én ismerettségi körömben is van egy anyuka, akinek 11 hónap van a gyerekei között. Szóval, ha biztosra akarsz menni mindenképp rendes védekezés ajánlott.
2022. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút nem helyettesíti a védekezést a szoptatás, a menstruáció nem megléte pedig nem jelent semmit
2022. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Az első gyerekre éveket vártunk. A második kizárólagos szoptatás mellett, a nagy 5 hónapos korában (tervezetten) első hónapban megfogant. 😄
2022. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért az nem igaz, hogy nem számít a szoptatás. De, számít. Igen kicsi az esélye a fogamzásnak. De nem 0. Én nem kockáztatnám meg.
2022. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2022. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!