Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » BABAPROJEKT INDUL :) Vitamin...

BABAPROJEKT INDUL :) Vitamin? Ovulációs teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Babaprojekt előtt állunk :)

Persze, tisztába vagyunk, hogy mi a legszükségesebb az egészhez de...

szeretnék érdeklődni, hogy ki milyen vitamint ajánl?

Mennyire segít az ovu teszt?



Én most TRIMESZTER vitamint kezdtem el (vélemény?)

és CORAX ovu tesztet vettem (mennyire biztos ?)



2022. febr. 10. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon cuki vagy, de a legjobb tanács, hogy ne pörögj rá ennyire. Folsav a legfontosabb és az, hogy élvezzétek az együtt töltött pillanatokat. Hőmérőzéssel, ovu tesztel csak gépiessé teszed. Nyugi :)
2022. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

jó jó jó :)

Nagyon szeretnénk és bármit megteszünk, hogy még talán ebben az évben lássunk egy pozitív terhességi tesztet :)

de persze igaz, fő a nyugalom :)

2022. febr. 10. 11:56
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az elsővel. Teljesen mindegy milyen vitamint szedsz, a lényeg a folsav. Én nem stresszelném magam ovulációs tesztekkel egyelőre. Mert tud becsapós lenni. Lehet negatív, és azt hiszed nem volt peteérésed, holott csak lecsúsztál az lh csúcsról. Vagy lehet pozitív lesz, de mégsem történik meg a petesejt kilökődése. Aztán ha esetleg nem sikerül ovuteszteléssel a teherbeesés, akkor csak annál jobban frusztrálni fog az egész.
2022. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se kezdj el rogton ovu tesztelni. Legjobb, ha elmész egy nogyogyaszati kivizsgalasra, csinalnak ultrahangot, esetleg kerd meg a dokit, nezze meg, rendben e a hormonpaneled, vegyen torletet, nincs e valamilyen fertozesed /aminek egyetlen tunete lehet hogy nem tudsz teherbeesni/, amit esetleg át kéne kezelni.

Folsavat szedj, es D-vitamint, a tobbi felesleges, ha egeszsegesen taplalkozol, persze ártani nem árt.

És tudatosisd, hogy ez nem ugy mukodik, hoyg rakeszulok, es akkor rogton sikerul. Még ha minden ideális is, akkor is kb. 25% eselye van egy ciklusban, hogy megfogan, amennyiben 25 évesnel fiatalabb vagy. 25-35 ev kozott ez már csak 16%, 40 év felett 5% esély egy ciklusban. Továbbá a kezdodo terhességek kb. 20-30%-a vetéléssel végzodik /ebbe a biokémiai terhesség is beleszamitodik/.


Persze sokaknak elsore sikerul. De jobb, ha tudod, hogy egy ev is beletelhet, és jobb ezzel számolni, mint minden hónapban rákészulni, hogy na most, aztán újra és újra osszezuhanni. Átéltem, tudom. Szóval egy átlagos nogyogyaszati kivizsgalas nem árt, de ezen felul csak élvezzétek az egyuttlétet :)

2022. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Én a biotech prenatal vitamint szedtem + folsav+magnézium+c-vitamin (meg a ciklus első felében antistressz). Nem hiszem, hogy emiatt, de hamar jött a baba.

Szerintem sem kell az elején ovu teszt.

2022. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy szinted nézesd meg (T3 és T4-et is), illetve a vas-szintedet is, ezek jó, ha már a teherbeesés előtt normálisak. Amúgy meg táplálkozzatok egészségesen, mozogjatok, ne stresszeljetek.
2022. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
És legyetek sokat együtt 2-3 naponta az segít a legtöbbet😁😁
2022. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😃

Mindketten jártunk orvosnál és semmi problémánk nincs. 🙂

Tisztába vagyok azzal, hogy valakinek nehezen viszont van a másik fele.. valakinek meg egy pillantás alatt összejön 🙂🤞🏼

Én nem bánom ha később érkezik és az sem érdekel, hogy lány vagy fiú lesz csak egészséges legyen 🙂🙏🏼

2022. febr. 10. 12:59
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Kedves Kérdező! Egy tanácsom van, itt és más babás fórumon ne olvasgass ilyen témákban. Javarészt azok írnak, akiknek nehezen jön, jött össze, ami miatt te is stresszesebb lehetsz.
2022. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak tudományosan indokolt dolgok. Pl. hogy Magyarországon az ivóvíz és a termőtalajok összetétele miatt a teljes lakosság szelén- és jódhiányos és persze a jód nagyon fontos az agy fejlődésének, ezért ajánlott pótolni nem terheseknek is, de babatervezésnél főleg. Csakhogy a jódpótláshoz előbb a szelénraktárakat kell feltölteni jó felszívódású szelénnel, a szelénfeltöltéshez meg kell jó felszívódású magnézium és D-vitamin is. De ha az ember ennyire nem veszi komolyan, neki találták ki a szelén-jód termékeket. Aztán a D-vitamin az nagyon alap, minimum napi 3000 NE egész évben, de ez szintén ma már alap lenne mindenkinek, mert kb.senki nem kapál minden nap félmeztelenül a szabadban, hogy a Naptól D vitamint remélhessen. Ugye ennyi D-hez már jól jön K2-vitamin is, hogy ne legyen érelmeszesedés, meg A, meg magnézium ismét, hát hiába, ezek már csak együtt hasznosulnak jól. A C-vitamin is segíti a D felszívódását. Végül a folsav, ami azért fontos, mert megelőzhető vele gerincfejlődési rendellenesség az 5-6. héten. Viszont mivel a népesség fele genetikai okból nem tudja bontani a folsavat, érdemes folátként szedni. A B12-vitamin meg ezt támogatja.
2022. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!