Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Czeizel doki tippje alapján...

Czeizel doki tippje alapján peteérés előtt kell hüvelyöblítést végezni? És az egyáltalán hogy néz ki?

Figyelt kérdés
[link]
2010. szept. 14. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, elméletileg lehet benne valami, ha a spermiumok által kedvelt hüvelyi kémhatást nézzük. Mármint a fiú spermiumok a lúgosat szeretik(ezért kell a hüvelyedet-dr. Ceizel szerint-lúgosítani szódabikarbónával)és a kislány spermiumok meg a savasat(tehát savasítani ecetcavas irrigálással). Hogy hogy néz ki? Leírja. 1l vízbe beleteszel 1 ek 10%-os ecetet vagy 1 ek szódabikarbónát, majd irrigálsz (kiöblíted a hüvelyedet)vele.

Én azért mielőtt kipróbálnám (egyébként nem tenném) kikérném egy nőgyógyász véleményét is (szerintem égnek állna a haja). A hüvelynek nem véletlen van saját pH-ja(savas). Ez tartja fent a természetes egyensúlyát, ami befolyásolja az ott lévő normál baktériumflórát. Ha ezt az egyensúlyt savasítással vagy lúgosítással felborítják, szerintem csúnya fertőzések alakulhatnak ki. Szerintem jobb az ilyenekkel óvatosan bánni.

2010. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Természetesen nem ugrottam volna bele ebbe az öblögetésbe minden utánajárás nélkül. Konkrétan az öblités folyamata érdekel, lehet buta vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy azt hogyan kell csinálni.

2010. szept. 15. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni a gyógyszertárban hüvelyöblítőt, ami átlátszó, jól tisztán lehet tartani. Vizet lehet beletölteni, van colpo-cleaner laktóz hüvelytabl, ami jót tesz a hüvelynek, és azzal kell öblíteni.

Egyébként citromsavat, és szódabikarbonát is tartalmaz ez az öblítő.

Én is olvastam Czeizelt, és nem tartom hülyeségnek.

Mert előfordulhat olyan, hogy túl olyan állagú a hüvelyi nyálka, ami elpusztítja a spermákat.

2010. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja é s még annyi, hogy nyilván rendszert nem szabad belőle csinálni, de ha peteérés körül, az együttlét előtt csinálsz egy szódabikarbonás öblítést, akkor nem lesz annyira savas a hüvelyed.

A rendszeres öblögetés valóban árthat.

2010. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Kislányt szeretnénk, már van egy kisfiunk, ezért gondoltam, mi lenne ha kipróbálnánk valmai ilyesmit... Hát nem tudom, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm nektek :)
2010. szept. 15. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!