Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jó ha így szedem a progeszteront?

Jó ha így szedem a progeszteront?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam nőgyógyásznál babatervezés miatt. Tavaly volt egy vetélésem, azóta nem sikerült teherbe esnem. A 21.napi vérvételen kiderült hogy alacsony a progeszteron szintem, így az orvos írt fel nekem ma Progeszteron Exeltist napi 1x1 tablettát a ciklus 16. napjától ami holnapután lesz. Peteérésem van szerencsére, látszott is az uh-n ma hogy tegnap megtörtént az ovuláció. Azt mondta, hogy szedjem 14 napig aztán teszteljek, ha negatív hagyjam abba, ha pozitív folytassam a szedését. Most olvastam el a papírt amit adott és nekem nem világos ha a 16.naptól szedem 14 napig az már a ciklus 30.napja lesz (nekem mindig pontosan 28 napra jön meg), tehát így a menzeszem 2.napjáig kellene szednem ahogy ő mondta, írta, tesztelnem meg pláne felesleges lenne ebben az esetben. Jó lesz ez így ha valóban így szedem, vagy esetleg valamit elnézett a dokim a dátumokkal és hívjam fel holnap?Bocsánat hogy hosszú lett, köszönöm ha válaszoltok.


2022. ápr. 25. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Én már alapból azt sem értem miért kell abbahagyni. Ha alacsony a progeszteron szinted akkor teherbeesést követően is szedni kell a 12. hétig.

Nekem legalábbis így volt. :)

2022. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 akkor kell abbahagyninia, ha nem terhes, különben felesleges szedni, és nem biztos, hogy megjon, ha szedi tovább.


A 28.ciklusnapon tesztelj és akkor hagyd abba, ha negatív.

2022. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha pozitív lesz a tesztem akkor szednem kell tovább (gondolom a 12.hétig),ha negatív akkor kell csak abbahagynom és a következő ciklusban megint a 16.naptól szednem. Engem csak ez a 14 nap szedés nem hagy nyugodni.
2022. ápr. 25. 21:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.válaszoló neked is, én is valami ilyesmiben gondolkoztam hogy az esedékes menstruáció napján tesztelnék ami ugyebár a 12. nap a progeszteron elkezdését követően nálam.
2022. ápr. 25. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert 14,mert annyi a tankönyvi lutealis szakasz, de egyénenként eltérő lehet, +/- pár nap, ha 16.napon van az ovud, akkor nálad nem 14,hanem 12 napos a lutealis szakasz.

De egyébként ha 2 nappal tovább szeded, és nem vagy terhes, akkor sincs gond, max 1-2 napot késik, vagy ha terhes leszel, akkor meg eleg esélyes, hogy egy 10-es érzékenységű teszt már a 12.dpo-n mutatni fogja a terhességet, ha esetleg megis pár nappal később jönne most meg.

Kicsit kusza lett, de remélem értetted :)

2es voltam

2022. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nekem a 14.napon van ovulációm nem a 16.napon (ma az uh is bizonyította), tehát ez nálam úgy jönne ki jól ha ma a 14.napon kezdeném el szedni 14 napon keresztül nem? Bocsánat ha értetlenkedem..
2022. ápr. 25. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy jönne ki, teljesen jogos a kérdésed, mar en is belezavarodtam :D


Szóval szerintem tesztelj a 28.napon mindenképp, ajánlom a rossmanban kapható facelle-t, nem tudom ismered-e. Ha az negatív lesz, akkor én a helyedben már abbahagynam, de a dokid 14 napot mondott, azzal sem artasz semmit, ha be estéd még 2 napig, majd újból tesztelsz, akkor már millió% lesz, ha negatív h nincs baba. Tényleg annyit "veszithetsz", hogy pár nappal később jön meg, de ez sem biztos, mert van akinek progi mellett is megjon

2022. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*beveszed
2022. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ☺️Tesztelek a 28.napon mindenféleképpen ☺️
2022. ápr. 25. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Velem nem szedette a 12. hétig a doki a progeszteront, azthiszem elég gyenge is volt, amit szedtem és mikor a hatodik héten voltam ultrahangon arra kért, hogy hagyjuk el, ha lehet. Azóta nemis szedem, egyenlőre nincs is semmi probléma, hálistennek.


Szerintem is a facellel tesztelj, nekem is csak az mutatta ki, a többi semmit, még akkor se mikor már egyértelmű volt.

2022. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!