Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progestone exeltis 200 mg...

Csillus 2 kérdése:

Progestone exeltis 200 mg gyógyszert szedek folyamatosan lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Progestone exeltis 200 mg gyógyszert szedek. Az orvosom azt mondta mensi után kezdjem szedni folyamatosan. Babát szeretnénk de már 44 évesek vagyunk a párommal. Sok helyen azt olvastam a progeszteron fogamzásgátló hatású. Most kétségbe vagyok esve hogy akkor most ez a hónap felesleges volt a próbálkozás. Már 1 éve próbálkozunk. Ha tud valaki segítsen mert az orvos nem valami segítő kész magán úton meg elég jól megkérik az árát.
2022. ápr. 27. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem kötekedésből, de ha magándokira nem telik, miből fogtok eltartani egy gyereket?

A progeszteron nem fogamzásgátló hatású. De milyen problémára kaptad? Milyen kivizsgálásod volt előtte?

2022. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jelentkezz be az sztk-ba egy dokihoz és beszéld meg vele a kétségeidet. vagy van orvos válaszol rovat is pár oldalon.
2022. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Voltatok már valamilyen kivizsgáláson? Igazolt nálad a progeszteron hiány? 40 felett már sajnos nehezebb lehet a teherbeesés. A progeszteron tabletta szerintem erre nem lesz megoldás. Az a baj, hogy sajnos sok doki csak úgy felírja, hogy adjon valamit, ahelyett, hogy kivizsgáltatna.
2022. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben elmennék másik orvoshoz inkább. A progeszteront ovuláció előtt nem szabad elkezdeni, mert az meggátolhatja az ovulációt. Azt írtad mensi után kell elkezdened, de ha pl ovutesztelsz akkor ugyebár (normális ciklusnál) 14.nap környékén van az ovuláció. Utána kell elkezdeni a progit. Ha a teszt pozitív akkor értelmszerűen tovább kell szedni, de ha mensi elmaradásnál negatív a teszt, akkor pedig abba kell hagyni a progit. Nem mindenkinek jön meg a mensi közben (nekem se pl). Így folyamatosan nem is lehet szedni például.

Ha már 1 éve próbálkoztok, főleg hogy 44 évesek vagytok el kellene menni meddőségi centrumba. Már fél év után érdemes lett volna ilyen korban azt szokták mondani. Állami a meddőségi, nem kell magánba ha nem akarsz. Viszont ha jól emlékszem 45 éves korig van TB-s kezelés ott.

2022. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Jézus ereje, nem mensi hanem ovuláció után kell progeszteront szedni! Ha rögtön mensi után kezded, nem fogsz ovulálni sem, tehát terhes sem leszek...
2022. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!