Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék harmadikat,...

Nagyon szeretnék harmadikat, de a párom teljesen elzárkózik hallani sem akar róla. Ki engedjen a másiknak vagy ezt ki dönti el? Vagy ez ilyenkor hogy műkődik mert így a kapcsolatunk sem tud normálisan működni.

Figyelt kérdés
Eddig ez nem teljesen így volt és most nem értek semmit.Én viszont nagyon vágyom egy harmadik gyermekre,nem most később, de szeretnék.Eddig ő sem zárkózott el a gondolattól most mégis hallani sem akar róla azt mondja nekünk nem lesz több és ebből nem enged.Én viszont így megörülök.
2010. szept. 17. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennek pedig egy közös döntésnek kell lennie, úhy, hogy egyetértetek. Valakinek engednie kell.

Majd az idő megoldja. Lehet, úgy érzi, hogy el van hanyagolva, vagy ki tudja mi az igai oka, amiért nem szeretne még egy babát.

2010. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem szülnék olyan pasinak aki nem vágyik legalább annyira babára mint én. De nem vagyunk egyformák, ezt kettőtöknek kell lejátszani és eldönteni. Egyenlőre szerintem hagyd a témát főleg ha később szeretnél idővel hátha meggondolja magát.
2010. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Ne őrülj meg. Nem arról van szó, hogy nem lehet gyermeked, csak arról, hogy 3. esetleg nem lesz már. De már van 2 szép gyerkőcöd, örülj neki, és ne eröltesd a 3.-at, ha ennyire hajthatatlan, mert az csak teljesen megrontja a kapcsolatotokat. Próbáld meg kiszedni belőle, hogy mért érez így, biztosan megvan az oka. Lehet, hogy idővel megnyugszik, és mégis beadja a derekát, de légy megértéssel. Elhiszem, hogy nagyon szeretnél mégegyszer anya lenni, de ebben a helyzetben úgy érzem neked kéne engedni, hisz már van gyereketek, tehát nem von meg téged az anyaságtól, viszont úgy babát vállalni, hogy az egyik fél nem akarja, úgy nem egészséges.

Úgyhogy légy türelmes, szállj le egy kicsit a baba témáról, foglalkozz vele többet, hátha csak változtat az álláspontján.

2010. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsó hozzászólónak, mert ha most nélküle dntesz, elromolhat a kapcsolatotok.

Várj egy kicsit, hátha változik a véleménye. Van olyan ismerősm, aki megtette, és vállalt gyermeket, el is váltak azóta.

2010. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Márpedig ha nem akar akkor nem igazán lenne okos döntés rákényszeríteni. Van két gyereked, örülj nkik és foglakozz velük. Miért annyira fontos a harmadik? Próbáld te is megérteni a férjed és esetleg kideríteni hogy miért nem akarja. Ha meg te sem most akarsz teherbe esni megint akor ez vihar a biliben. Minek rágod magad olyanon ami esetleg 1-2 év múlva megváltozik, mikor aktuális lesz. Lehet addigra meg te nem akarsz.
2010. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az ,hogy meg sem magyarázza hogy miért nem szeretne,csak kategorikusan kijelenti hogy nem és kész,az nem számít hogy mennyire vágyom rá és ezt nagyon jól tudja és tudta,mindig benne volt az "életünkben". Őneki elég a kettő és kész.Ennyit mond.Nem tudjuk megbeszélni és azt mondja még véletlenül se próbáljam meg rábeszélni.Ez nagyon nehéz,mert azt amit a nők éreznek amikor gyermek után vágynak azt úgy egy férfi sosem érezheti.Ezt a vágyat nem tudom úgy eldobni,elfelejteni,kitörölni.Úgy hogy közben tiszteletben tartom az ő döntését,legyen úgy ahogy ő szeretné ahogy ő akarja.Amit én érzek az nem számít?Ki gyógyít ki ebből?mikor múlik el?vagy örökre bennem marad?Így éljük le az életünket...ez nagyon nehéz!Köszönöm hogy válaszoltatok!
2010. szept. 17. 12:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem döntök nélküle erről szó sincs és nem is volt.Semmiképp nem szülnék úgy gyermeket,hogy az egyikünk nem szeretné.ez téma volt nálunk mindig nem mostani dolog akkor eddig miért nem mondta?nem merte?vagy hogy működik ez?azt remélte majd elmúlik nálam?ez borzasztó érzés!Köszönö,m, hogy válaszoltok!
2010. szept. 17. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt még változhat a véleménye, másrészt pedig óvatosan lehetne irányítgatni, mint ahogyan a férfiakat általában irányítjuk. A nők elég ravaszak tudnak lenni. S szerintem azzal teheted a legtöbbet a harmadikért, ha valamit kiokoskodsz, hogyan szerettesd meg vele a harmadik tesó gondolatát.
2010. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám... Ugyanebben a helyzetben voltam. Tavaly nyáron már készen álltam testileg-lelkileg arra, hogy jöjjön a harmadik babánk. Akkor volt egy kislányunk és egy kisfiúnk. Annyira befészkelte ez az érzés magát az agyamba, hogy alig tudtam másra gondolni. Amikor először említettem a férjemnek, hallani se akart róla. És érdekes, ő se adott nekem konkrét magyarázatot. Neki elég kettő. Kb. ennyi volt a válasz lényege. De nagyon elzárkózott ettől az egésztől. Nagyon elkeseredtem, mert annyira azt éreztem, hogy még van egy kisbaba, aki szeretne hozzánk megszületni. Fura, de így van. Sőt, egy kislányt éreztem, akinek gondolatban már neve is lett. Borzasztó volt ez a kettősség. Próbáltam türelmes lenni és a férjemet nem zaklatni ezzel a témával. Néha előjött a kérdés, de nem nagyon jutottunk ötről a hatra. Volt, hogy hónapokig nem is beszéltünk róla.

Aztán idén májusban teljesen váratlanul azzal állt elő, hogy ő is szeretné, ha jönne egy újabb kisbaba. Gondolhatod, hogy éreztem magam!!! Egy évre volt szüksége ahhoz, hogy ő is akarja ezt a kisbabát. A következő hónapban a menszesz napján már a kezemben volt a pozitív teszt! Ez a kisbaba tényleg jönni szeretett volna, hisz azonnal megfogant.

Tetézzem még? Úgy néz ki, hogy kislányunk lesz.

Most vagyok 18hetes kismama és már nagyon várom az én Rebekámat!

Szóval saját tapasztalatból csak annyit tudok mondani, hogy legyél türelmes. Tudom, hogy ez nehéz, de mást nem tudsz tenni. A férfiaknak lassabban esik le a tantusz. Nekik időre van szükségük. Ne erőltesd a dolgot! Mondd el neki őszintén az érzéseidet, de ne veszekedj vele erről. Mert ugye te is azt szeretnéd, ha mind a ketten akarnátok ezt a babát. Ettől a helyzettől az rosszabb lenne, ha terhes lennél, de ő nem akarná a babát.

Hidd el, az idő mindent meg fog oldani! Szorítok, hogy idővel a te férjed véleménye is változzon meg!

Ja és elnézést, hogy ilyen hosszan válaszoltam.

2010. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!