Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Az osztrogen...

Hogy is van ez? Az osztrogen vagy a progreszteron vastagitja jelentosen a nyalkahartyat?

Figyelt kérdés
Mar nagyon sok helyen olvasgatok errol a temarol, mert erdekel, hisz ugy nez ki hogy az en mehnyalkahartyam tul vekony. Mindenhol MAST irnak. (doktorok) Valaki azt allitja, hogy az osztrogen vastagitja a ciklus elso feleben, a progreszteron meg csak az allagan valtoztat ovulacio utan.(es ezert szeretnek mar legalabb 7-8 mm-es vastagsagut latni ovu kornyeken, mert nem vastagszik utana, es az pedig kell a beagyazodashoz.(mas dokik meg azt irjak, hogy folyamatosan vastagszik a ciklus alatt. Es ezen a forumon pedig szinte mindenki azt allitja, hogy ovu utan vastagszik a nyalkahartya....sot meg Duphastont is szednek(ami ugye progreszteron) hogy segitse vastagitani. De akkor meg miert sajnalkoznak azon, ha valakinek vekony (7mm alatti) meg peteereskor??? Szoval en mar nem ertem az egeszet??? Velemeny? Esetleg van olyan valaki, akinek mertek tobbszor egy ciklusban es tud erre valaszt adni????
2010. szept. 17. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom de ha bemásolod ezt a kérdést az egészség/nők egészsége kategóriába ott vannak néha dokik - orvostan hallgatók hátha ők tudják a választ.


Remélem megoldódik a gond és lesz babád!

2010. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom méhpempőt és szójalecitint javasolt a nyh vastagítására. A szójalecitin fitoösztrogén. VitaCaps méhpempő kapszulát szedek.

(Más orvosok E vitamint ajánlanak vastagításra.)

2010. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Es azt a szojalecitint hogyan szeded? csak a ciklus elso feleben vagy ovu utan is? Es segitett?

2010. szept. 17. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért választottam a VitaCaps méhpempő kapszulát, mert tartalmaz szójalecitint. (sok méhpempős kérdés van itt, szójalecitinesről nem tudok, illetve googlizz rá) Külön, más formában nem szedem.

Ebből napi egyet eszem, bár kettő a javalt, de én csak 45 kiló vagyok, és az a tapasztalatom, hogy sok gyógyszer túl nagy dózis nekem. (Elevitből is csak felet szedek, mert ha napi egyet eszem rosszul vagyok tőle, remegek az éhségtől, sok nekem az a B vitamin)

Illetve azt olvastam, hogy a fitoösztrogénekkel és a méhpempővel csínján kell bánni, mert miómát okozhatnak. Natúr méhpempőt irtó pici adagokban kell szedni. Rákérdeztem erre az orvosomnál, íme a válasza: "Mivel általában a méh nyálkahártyájára jól ható ösztrogén szerű anyagok a méh egyéb szöveteire is hatnak, nem kizárható, hogy esetleg a myomát is növeszthetik, de erről látványos tapasztalatom eddig nem volt. Néhány hónapos kezelés nem hiszem, hogy sorsot befolyásoló változásokat képes előidézni."

Ebben a ciklusban a 7. és 9. napon tudtam csak uh-ra menni. A 7. napon 4, a 9.-en 6mm volt a nyh.

Egy ideig ittam FLP Natur Aloe Gélt, akkor 11mm is volt pé utáni időszakban. Erre ugyan a dokim azt mondta, hogy személyes tapasztalat híján nem tudja sem megerősíteni, sem megcáfolni a hatást.

2010. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!