Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Együttlét után 4 héttel már...

Együttlét után 4 héttel már vehető biztosnak a terhességi teszt eredménye?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az elmaradt menstruációhoz kellene nézni, viszont nekem mindig is szabálytalan volt, hosszúak is a ciklusaim így sosem kiszámítható, hogy mikor is kellene megjönnie. Május 7-én voltunk együtt (menstruációm utolsó napja), és június 9-én teszteltem negatívat, viszont azóta sem jött meg. Fordult már elő ilyen, és egyébként is rengeteg stressz ért az utóbbi időben, fogytam is miatta 3-5 kilót, tehát lehet csak emiatt késik, viszont szeretném tudni, hogy a teszt elvégzése nem volt-e korai. Egyébként minden mást úgy csináltam ahogy a teszt (Clearblue digitális) írt, reggeli elsőből, negatív lett, lehet-e vajon hinni az eredménynek?

2022. jún. 19. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Akármennyire is szabálytalan a ciklusod, terhesség akkor jön létre, ha ovulációkor a petesejt megtermékenyül egy akkor, vagy előtte történt aktusból származó hímivarsejt által. Ezután elindul a beágyazódás felé, majd pedig ha ez sikerül, akkor lehetsz terhes. Ez már a ciklushossztól független időtartam és semmiképp nem tart 4 hétig. Tehát a teszt már kimutatná.

Ha továbbra sem jön meg, akkor viszont csinálj egy másikat, hogy biztosan ne a teszt hibája miatt gondold így.

2022. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és ez elkerülte a figyelmemet, de ha hosszúak a ciklusaid, akkor eleve nem valószínű, hogy a menstruációd utolsó napján teherbe tudsz esni.
2022. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes volna még egy tesztet csinálni! A leírtak alapján biztos nem vagy terhes, de az ördög nem alszik.

Ha nem akartok gyereket miért nem védekeztek? És rendszertelen ciklussal miért nem mész orvoshoz?

2022. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hosszú ciklus nem feltétlen szabálytalan 3-as. Nekem is voltak 35 és 23 napos ciklusaim olykor. Stressztől simán ki is tud maradni, meg persze a fogyás. Csak utána a következő hónapban nagyobb mértékű vérzésre lehet számítani, mert nagyon megvastagszik a nyálkahártya addig. Kérdező remélem a legjobbakat neked, és én a helyedben elmennék orvoshoz, nem mindig a gyorsteszt az egyetlen megoldás. Hàtha rájönnek a hosszú ciklusod okára is!
2022. jún. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!