Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik hogy később vagy csak...

Létezik hogy később vagy csak következő hónapban kapom meg a 9-es kódú veszélyeztetett terhességi táppénzt?

Figyelt kérdés
Két hete írt ki az orvosom 9-es kóddal, addig dolgoztam. Ma kaptam fizetést viszont nagyon keveslem. Annyit kaptam mintha egész hónapra táppénzen lettem volna..
2022. júl. 4. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ekkor az volt, hogy a munkáltatóm nem küldte el a megfelelő helyre a táppénzes papíromat.
2022. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyeztess a HR-rel.
2022. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az se rossz.. és utána megkaptad?
2022. júl. 4. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkaltatod tb kifizetohely?
2022. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mikor adtad le a tp papírt?
2022. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma kellett érte mennem a házi orvoshoz mert nem adhatta ki előbb mint 2 hét, de kaptam róla igazolást hogy felvagyok véve amit be is adtam a munkáltatónak.
2022. júl. 4. 16:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem is kaphattál. Amit ma adott a doki, azt kell leadnod, és utána lesz az első tp bérszám fejtve.
2022. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Igen, utólag küldték a különbözetet.

De betelefonáltam, hogy mi ez.

Utána meg minden hónapban előre telefonáltam, nehogy megint elfelejtsék.. 🙄

2022. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatód kifizetőhely, akkor a ma leadott papír alapján vagy külön hoközi kifizetéssel utalják a két heti táppénzt, vagy a következő fizetéssel. Ha meg nem kifizetőhely, akkor a táppénzes papírodat küldik az OEP-nek, ami majd utálja. A későbbiekben is csak arra az időszakra tudnak majd utalni, amire az orvos kiadta a papírt.
2022. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:

2016 októbertől voltam táppénzen, és december 2-től cseden, és január közepén kaptam meg kb mindent egyszerre.

Tehát októbertől januárig egy fillért nem kaptam.Valamit elszúrt a cég.

2022. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!