Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » GYereket csak akkor érdemes...

GYereket csak akkor érdemes vállalni ha meg van előre az anyagi háttér? Szülő támogatás?

Figyelt kérdés
Ha ez csak közben alkúl ki úgy már nem is lehet boldog az ember?
2010. szept. 23. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így lenne, akkor kihalt volna már az emberiség:) Igen, tényleg így lenne ideális a dolog, de szerintem arra várni, hogy ideálisak legyenek a körülmények...Soha nem lesznek teljesen azok. Mindig lesz valami, ami miatt éppen nem ideális a gyermekvállalás. (új munkahely, hitel, költözés...). Szerintem az a fontos, hogy legyenek tartalékai az embernek (mert a szülés, gyermek körüli dolgok pénzbe kerülnek), jó családi körülmények legyenek (bár ez is ritka manapság:(), tiszta körülmények...és nagyon, nagyon kell akarni azt a babát, mert nem egyszerű a dolog!
2010. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tartalékokon természetesen nem milliókat értettem. Lehet ingyen is szülni, sőt, a terhesség alatt is lehet ingyen gondozásra járni...
2010. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem! Mondjuk nálunk szempont, hogy valami "alap" anyagi biztonság legyen, de ha arra várnánk, hogy mikor leszünk teljesen topon anyagilag, akkor lehet,hogy soha nem lenne gyerekünk.

A szülői támogatásról nekem az a véleményem, hogy anyagilag nem támaszkodnék rájuk. Még ha esetleg meg is tehetik. Nálam ez elv. Tehát oké, hogy segítenek, amiben tudnak, de arra nem számolnék, hogy szülhetek, mert ők is úgy is segítenek!

2010. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled! csak azért írtam ki ezt a kérdést mert kíváncsi voltam mások véleményére is.egy másik kérdésnél egy fórumozó nagyon leszólt!!! mert én 20 évesen vállatam babát..és szülői támogatás nélkül:):)
2010. szept. 23. 09:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi már 8 éve élünk együtt szülői támogatás, és kezdő tőke nélkül..és mennek dolgok..igaz hogy lassan de nem panaszkodhatok( anyagilag)..sztem így is lehet!
2010. szept. 23. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a szülői támogatásra vártam volna - soha nem lehetett volna gyerekem.
2010. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) én is így:D
2010. szept. 23. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Millió szülő nem tud, vagy nem óhajt támogatással segíteni. erre nem szabad alapozni. Csak az van, amit te magad megteremtesz. A baba pedig évekig nem kerül sokba, ha nem óhajtasz neki mindig divatosat, és flancosat venni.
2010. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi anyósoméknál laktunk, oda született a fiam és a lányom is, 2.5 év korkülönbséggel, mindkettő tervezett baba volt. Semmi tervünk nem volt a jövőre nézve, csak szerettünk volna gyereket. Simán ellaktunk volna ott is akármeddig. Azóta építkeztünk,és született mégegy gyerekünk.

Az első gyereknél 21 voltam.És teljesen boldog család vagyunk, nem zárom ki, hogy lesz egyszer egy negyedik gyerekünk is:)

Látod, nálunk is közben alakult ki minden.:)

2010. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tavaly - szerencsére - sikerült lakást vennünk, persze most van bőven tartozásunk, de épp mikor nullán voltunk anyagilag, akkor jött a Babó. Egy percig sem bántuk, mivel miatta átértékeltünk mindent, ő lett a legfontosabb, és már nem az számít, hogy magunknak mit vegyünk, hanem, hogy neki mindene meglegyen. S most már mindene megvan, nagyon várjuk Őt! Szüleink nagyon normálisak, de anyagilag nem tudnak támogatni, viszont ha van 3 darab paradicsomuk, akkor tuti nekünk adják. :) De persze nem várjuk el tőlük egyáltalán! Szóval mindent meg lehet oldani, csak az agyunkban sok mindent át kell értékelni. Ha tényleg arra várnánk, hogy sok-sok pénzünk legyen, akkor tényleg nem születne gyerek az országban...

38 hetes kismama

2010. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!