Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen támogatás járna nekem?

Milyen támogatás járna nekem?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek ugyanis sehol nem találok konkrét választ a kérdésemre.

Van egy érettségim, egy emelt szintű okj-s képesítésem és júniusban meg lesz a második közép szintű okj-s bizonyítványom. Eddig csak egy 2 hónapos munkaviszonyom van.

A kérdés, hogy ha most teherbe esnék akkor milyen összegű támogatást kaphatnék?


Várom segítségeteket.


2010. nov. 11. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

A terhesség ideje alatt ugyanaz a támogatás jár, mint a nem terheseknek, azaz: szociális segély, munkanélküli, stb.

Szülés után jár gyes (nettó 25.500 Ft körül) és családi pótlék (12.000 Ft körül) a gyerek után, valamint az egyszeri alkalommal kapható anyasági támogatás (nem emlékszem az összegre, tán 60-70.000 Ft, de nem biztos).

Amennyiben az a 2 hónapos munkaviszony jelenleg is él és a terhesség során tudnál ott dolgozni még 4 hónapot min., akkor járhat tgyás és gyed, de ehhez részleteket kell mondjál arról, hogy él-e a mukahelyed jelenleg, mettől, meddig, milyen szerződéssel, stb.

2010. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha teherbeesnél ésmegszületne a pici csak gyermekgondozási segélyt(gyest) és családipótlékot (1 gyerekre 12000ft)kapnál,mivel ahhoz,hogy gyermekgondozási díjat(gyedet) kapjál legalább 2 éves munkaviszonyodnak kell lenni,ami azt jelentené,hogy az átlagkereseted 70%-át kapnád 2 évig,majd 1 évig gyest(ami most 28500ft,amiből lejön a tb,nyugdíjjárulék,azaz 25797 ft).A végzettséged nem számít!

2010. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi munkában eltöltött időd van akkor úgy van, nálam úgy volt, hogy regisztráltattam magam a munkanélkülibe, segélyt nem kaptam de jártam jelentkezni, és ha fél éve már együttműködsz a munkanélkülivel úgy, hogy nem kapsz segélyt akkor lehet igényelni a szociális segélyt, nem tudom a körülményeidet a lényeg annál azt nézik, hogy az egy családban lakóknak mennyi az összjövedelme,az alapján ítélik meg vagy nem.Ha férjnél vagy vagy élettársad van és egy fedél alatt éltek akkor az ő keresetét is beszámolják stb..ha csak együtt éltek papír nélkül akkor fel se kell tüntetni a kérvényen. Én megkaptam majd mikor megszültem akkor jött a gyes.
2010. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Már megint kavarodás van a dolgok között.

A tgyáshoz, gyedhez az elmúlt két évből kell 365 biztosítotti nap, ahhoz, hogy egyáltalán járjon. Az összege az előző naptári évben elért összjövedelem 70%, tgyás esetében csak szja-t, gyed esetében nyugdíjjárulékot is vonnak belőle. A gyedet addig kapod, amennyit az elmúlt két évben biztosításban töltöttél, ha ez kevesebb, mint két év, akkor a maradék időben a gyerkőc két éves koráig gyes jár. A harmadik, gyes-es évet már tavaly eltörölték!

Ebből következik, hogy akár elhelyezkedik a kérdező, akár van most munkahelye, akár nem, nem lesz meg a szülés előtt a 365 biztosítotti napja ha mostanság teherbe esik. Azaz a kérdező csak gyesre és családi pótlékra jogosult.

2010. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyi még van, hogy ha az elmúlt két évben jártál közép- vagy felsőoktatású intézmény nappali tagozatára legalább egy éves képzésre, akkor ezt 180 nap erejéig beleszámítják. De ezt is csak akkor, ha van most élő munkaszerződésed.
2010. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát kedves válaszoló, pont erről beszélünk! Mivel OKJ képzésre jár, igy van neki fél éve eleve, ami beszámithat és dolgozik 2 hónapja, tehát ha még dolgozik 4 hónapot, akkor akár kaphat is tgyást és gyed-et (ugyanis meglesz az egy év biztositott viszonya és az élő munkaviszonya is). De ehhez kellenének a részletek...

Szóval nincs itt semmi kavarás, pontosan ezt irtuk neki.

2010. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, abszolút nem tudjuk a részletek hiányában megállapítani, hogy jár-e neki a gyed, de ha végiggondoljuk a meglévő adatok alapján, akkor nem igazán fog kapni. Hiszen:

Van a kérdezőnek 180 napja az okj-s képzésből. (Azért ezt sem lehet kijelenteni, hiszen nem tudjuk, hogy mennyi ideig tartott a képzés, nappali tagozaton végezte/végzi-e. A törvény úgy szól, hogy az egy évnél hosszabb(!) ideig tartó, nappali rendszerű, közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben töltött tanulmányok idejét lehet ily módon beleszámolni. Viszont ennek a képzésnek júniusban lesz vége. Vagyis a legkorábban júniusban tud elhelyezkedni a kérdező, hacsak nem vállalja azt be, hogy délelőtt az iskolapadban ül, délután meg melózik. Ha viszont nem nappali rendszerű, akkor el tud most helyezkedni, de nem számolják be 180 nap erejéig a sulit.

Érthető ugye, hogy értem :)

Egyébként pedig pont nem a te válaszodra írtam, hogy keverés van, kedves utolsó-első.

2010. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam és nem az utolsó előtti (bár ő is 78%-os)...
2010. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek!!!
2010. nov. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!