Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gratulálhatok vagy nem?

Gratulálhatok vagy nem?

Figyelt kérdés

Most tudtuk meg, hogy az unokatestvérem 6 hónapos terhes. Rögös úttal (korai és 20 hetes vetélések) és sok-sok évvel a hátuk mögött jutottak el idáig. Nekünk ezalatt az évek alatt 2 gyerekünk született, így egy kicsit távolabb is kerültünk egymástól. Nincs harag, de nem toltuk az arcukba az életünket, ők pedig ritkábban érdeklődtek. Szerintem érthető.

Nagynénémtől tudtuk meg, hogy az unokahugom terhes. Nem tudni, hogy mennyire hivatalos, nem egy városban élünk, illetve szerintem ők is óvatosan kezelik a korábbi esetek miatt.

Ilyen esetben szabad gratulálni?



2022. aug. 9. 08:43
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor kérdezd meg a nagynénédtől.
2022. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl terhességhez sosem szoktam. Max minden jót kívánok. A gratulációt megtartom a születésre.
2022. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én akkor gratulálnék a kismamának, ha nekem is elmondta. Vagy ha tud róla, hogy az anyja beavatott már másokat is, köztük engem.
2022. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ő mondta el, én sem gratulálnék.
2022. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, hogy megszülessen a baba. Utána is ráérsz gratulálni.
2022. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha nem gáz, hogy tudod (azaz nem égeted vele nagynénédet, hogy titoktartás helyett elmondta), gratuláció helyett lehet azt mondani, hogy hallottad a jó hírt és szívből örülsz és minden jó kívánsz.
2022. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő majd elújságolja, hogy terhes akkor lehet neki a legjobbakat kívánni. Gratulálni meg majd a születés után. Az előzmények miatt, biztos így csinálnám.
2022. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire nem beszéltek egymással, akkor mégis minek és hogy?
2022. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!