Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sokat árthatott a babámnak a...

Sokat árthatott a babámnak a cigizés?

Figyelt kérdés

A terhesség első két hónapjában cigiztem. Kb 1 hónapos lehetett mire megtudtam hogy terhes vagyok és 1 hónap kellett ahhoz hogy teljesen abba tudjam hagyni a cigizést. Egyik napról a másikra nem tudtam volna abba hagyni mert elvonási tüneteim voltak.

Kicsit bűntudatom van, nem akarom hogy miattam baja legyen. Még nem terveztünk ezért nem hagytam abba a cigit.

Meg a másik hogy sok helyen olvastam azt hogy hiába hagyja abba a dohányzást a nő, az évek alatt szervezetébe jutó káros anyagok árthatnak a fejlődő magzatnak. Én pedig eléggé sokat cigiztem, meg eléggé fiatal korom óta, 16 évesen kezdtem el most pedig 27 vagyok.


2022. aug. 19. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Az a lényeg, hogy már abbahagytad. Ne stresszeld magad. Ha az eredmények jók, nem lát az orvos gondot, te is nyugodj meg. Nagyon szép dolog, hogy abbahagytad azonnal
2022. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a lenyeg, hogy abbahagytad es kész. A mehlepény kiszűri a karos anyagokat, viszont így hamarabb öregedhet, szóval az orvosodnak mindenképpen mondd majd ezt. A nikotint pedig így már nem kapja a baba, így nem fog függőként születni. Hidd el, nincs rosszabb annál. Boldog babavárást!
2022. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg h már nem cigizel.

Milyen a függő baba?

2022. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy abbahagytad, és gondolom folyamatosan csokkentetted nem 2 dobozokat szívtál el. Ezen már ne aggódj, amit tudtál megtettél, valószínűleg nem lesz semmi gond.
2022. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Anyukám 17-60 éves koráig dohányzott. A 3 terhessége alatt mindig abbahagyta, de ugye míg nem tudott róla, addig dohányzott. Mindannyian egészségesek vagyunk.
2022. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
A függőséggel született baba reszketve sír, szopizni se tud az elvonási tünetektől. Sokuknak gyomorszonda kell, amíg tul nem esnek a nehezén, de akkor meg ujra kell tanulnia szopizni. Az anya teje is elapadhat. Bar dohanyos vagy drogos anya gyereke inkább legyen tápszeres, mert az anyatejjel tovább kapja a szert.
2022. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi.

Sosem hallottam ilyenekről, és a dohányzó ismerőseimnél se tapasztaltam ilyet.

Csodálkoztam is h mindenkinek olyan szép nyugi babája van (valahogy olyan bagós ráncosnak képzeltem a gyerekeiket el)

2022. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is dohányoztam még, amikor terhes lettem, és nekem is az elején borzasztó nehéz volt letenni, nagyon szenvedtem. Majd a 8. héten egyszerűen nem gyújtottam rá többet, mintha átfordítottak volna. 19 hetes vagyok, és azóta nem szívtam el egy szálat sem. Amióta dohányoztam (kb. 8 éve), azóta nem volt ilyen sok idő, ami kimaradt volna, de tökre élvezem. Ha esetleg néha megkívánnád, olvasd el Allen Carr könyvét (Végre nem dohányzom! - ez PDF-ben is fent van a neten), szerintem ez is sokat tud segíteni. A babám teljesen egészséges, nekem is minden leletem tökéletes. Nekem is volt lelkiismeret furdalásom, hogy kárt okoztam benne, de az orvos is megnyugtatott, hogy ennyi idő alatt semmi baja nem lehetett. Úgyhogy nyugi! Élvezd a babavárást. Egyébként anyukám végig dohányzott amíg terhes volt velem, és nekem sincs hála istennek semmi bajom, csak kisebb súllyal születtem (2,5 kg).
2022. aug. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es, persze, mert gondolom szoptatják cigizve, úgy kapja tovabb a nikotint. Aztan majd csodalkoznak, miért lesz viselkedési zavaros a gyerek elvalasztáskor.
2022. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem. Azt hiszem h talán csak az egyiküknek sikerült szoptatni. A többieké tápszeres (2 kollegina és 2 rokon hölgyről van szó)

De persze az egész napjukat nyilván nem látom

2022. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!