Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy meddő vagyok?

Lehet, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez idétlenül fog hangzani, de nyomaszt a kérdés, hogy vajon lehet-e gyerekem? Még nem tartunk a párommal a babaprojektnél, mert még sok megvalositani való tervünk van, de úgy állunk a baba kérdéshez, hogy ha becsúszik, akkor úgy kell lennie, nem zárkózunk el. Örömmel fogadjuk. Ő egyébként nagyon szeretne majd. Fogamzásgátlót nem szedtem soha, gumit már nem használunk (előtte mással azt használtam), azért vigyázunk, hogy ne kísértsük annyira a sorsot, de azért elő szokott fordulni, hogy nem szakítjuk meg az aktust. Az elmúlt fél évben elvileg szinte mindig lett volna esély rá, hogy összejön, de nem. És bevallom, hogy legbelül picit csalódott vagyok ilyenkor, persze aztán elhessegetem ezeket a gondolatokat, mert tudom, hogy most még nem lenne időszerű a terveink miatt. De mégis. Annyi olyan esetről hallani, hogy egy éjszakás kalandból baba lett, egy barátnőm is teherbe esett így tavaly, és a párom korábbi kapcsolatából született gyereke is úgy fogant, hogy kb semmi esély nem volt rá matematikailag. Amúgy az ex feleség nem rég szült az új párjának 46 évesen.. . Az is csak úgy becsúszott. Én amúgy 29 vagyok.

Azt tudom, hogy PMS-em van, de az okát az orvos nem tudja megmondani, PCOS kizárva, endimetriozis szintén, ezeket direkt megnezettem, az orvos szerint ilyen alkat vagyok, azért van a PMS. Szóval nem tudom, annyira még nem aktuális ez a téma, de néha úgy rám tör a félelem.

Szerintetek? Volt itt, akinek nehezen jött össze, vagy sokáig nem, aztán egyszer csak igen?

Egyébként nem akarok mindenáron gyereket. Ha pl már nagyon rajta leszünk az ügyön, de nem sikerül, akkor én biztos nem szeretnék lombikot, meg hasonló módszereket, akkor elfogadom, hogy ez van. Csak elég vacak érzés.


2022. aug. 23. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy az vagy, lehet, hogy, nem. Mondjuk nem értem miért izgat ha nem is akarsz gyereket. Ha nem időszerű most akkor azért jobb lenne védekezni.
2022. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem tartotok a babaprojektnél, de nem védekeztek? Akkor de, ott tartotok. Ha valóban nem akartok gyereket még, védekezzetek. Nagyon éretlen/álnaiv ez a hozzáállás.
2022. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

én is úgy voltam vele, hogy lehet meddő vagyok. 19 évesen volt abortuszom, 19-30 éves korom között végig, megszakítás nélkül gyógyszert szedtem, volt egy visszatérő gyulladásom, amit kb. a 10. doki kezelt ki, pm beteg vagyok, esküvő előtti fél évben vagy megszakítással vagy sehogy nem védekeztünk (bár visszagondolva, tudat alatt én próbáltam a ciklusban úgy időzíteni, hogy ne legyen belőle semmi), aztán esküvő utáni első éles hónapban megfogant a kislányunk, aki lassan egy éves lesz.


ez is egy történet, alakulhatott volna másként…

ahogy a többiek is írták előbb le kellene tisztázni, hogy most akartok-e babát vagy sem és annak megfelelően védekezni vagy nem védekezni.

2022. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azért nem időszerű, mert én még szeretném élvezni a karrieremet, de érzelmileg úgy vagyunk, hogy ha jön a baba, akkor van helye az életünkben és örömmel állunk elébe. Én nem azt írtam, hogy nem akarok, hanem, hogy nem mindenáron. Azért van különbség. Lehet ezt állnaivnak nevezni, szerintem ez inkább egy letisztult, nyitott hozzáállás. Elfogadom, amit hoz az élet. Ha mindenképp szülnöm kellene, akkor fogamzásgátlóval, gumival, naptármódszerrel is teherbe esnék (sogornőm példája). És hát nem arról van szó, hogy válogatom a partnereket és azvsem érdekel, hogy ki fog történni. Egy elég stabil kapcsolatban élek.

Nekem inkább az tűnik furának, ha valaki percre pontosan megtervezi ezeket a dolgokat. Én biztos nem tudnék úgy lefeküdni a párommal, hogy akkor most gyereket fogunk csinálni. A gondolattól is futkos a hátamon a hideg.

2022. aug. 23. 20:30
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

gyere vissza a kérdéshez 10 év múlva ha esetleg akkor már időszerű lesz mégsem esel teherbe. amikor majd naptárazok, hőmérőzöl, időre szexelsz, hátha ebben a hónapban végre…, vagy épp vársz esetleg a lombikra.

nem álnaiv vagy hanem baromira naiv és azt hiszed hogy nagyon okos is 😂

2022. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amúgy a PMS alatt a premenstruációs szindrómát érted? Mert az nem betegség, hanem egy teljesen hétköznapi tünetegyüttes, amit a szervezetben megváltozó hormon szint idéz elő.
2022. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös ezt inkább kihagyom. Ha nem lesz gyerekem, hát nem lesz. Szerencsére van egy rakás lehetőség az életven, amiben ki lehet tejesedni. Nem kell mindenkinek gyerek.

A kérdés pedig amiatt merült fel, hogy látok sok nőt a környezetemben, akinek csak úgy összejön, pedig nem tervezi. Mások meg mindent megtesznek és nem sikerül.

2022. aug. 23. 20:42
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen 6-os, és ennek a tünetegyüttesnek nem találták meg az okát. Mindig ilyen volt a ciklusom, ez van.
2022. aug. 23. 20:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem vilagos hogy akkor most vedekeztek vagy sem. Itt a gyakorin szeretik hangoztatni hogy a megszakitasos az nem vedekezés. Pedig ha jol csinálják akkor működik. Illetve az hogy mikor nem szakitjatok meg, az se mindegy. Mert ha félidőkben is sokszor beléd megy, akkor lehet van nálad valami gáz. Én nagyon régota védekezek megszakítással, sőt az utóbbi kb 6 honapban naptármodszerrel együtt, vagyis mensi előtt-után kb 1-1 hetig sehogy.


De van egy lányom akinél kb 7-8 honapig sehogy sem védekeztünk. Ott azt hittem en is hogy meddő vagyok, főleg hogy akkor is véreztem amikor nem kellett volna. Ezt egyetlen orvos se tudta megmondani mi volt, de a szüles ota nem jött vissza (2 éve)

2022. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
"PMS-em van" 😅 Jaj. Jaj-jaj.
2022. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!