Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 nap barnázás, majd 7 nap...

7 nap barnázás, majd 7 nap vérzés, utána 2 hétig semmi. Mivel lehetne normalizálni a ciklusomat? Mivel babát szeretnénk.

Figyelt kérdés
Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. Sokáig fogamzásgátlót szedtem. Utána normáis 7/21 ciklusom volt. Az utóbbi két menstruációm pedig 2 hétig tartott, hol barnás, hol véres, nem túl sok a mennyisége, de aggódom, mivel teherbeesés szempontjából nem igazán szerencsés ez, gondolom. Segitsen, ha volt már valakinek ilyen, hogy mivel sikerült rendbehozni....?
2008. dec. 22. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nincs rendben a tüszőérés, mert elég rövid is a ciklus, de lehet sárgatestelégtelenség is, erre utal a hosszú barnázgatás.


Igen, ezt baba előtt helyre kell hozni. Orvosnál hormonvizsgálattal kideríthető, hogy mi a helyzet.


Viszont amit addig is tudsz tenni: multivitamin , és ciklus első napjaiban cickafark tea (már mensi alatt, nem barnázás alatt, hanem az első rendes vérzés napjától az ovulációig).


És rendes, rendszeres étkezés, minőségi étel. (itt arra gondolok, hogy sok gyümölcs, zöldség, főzelék, párolt csirek, ásványvíz stb. egészséges étel, ital - nem pedig sok édesség, kóla, gyorskaja stb)


Egyszerűnek hangzik, de azt olvastam, hogy állatokkal végzet felmérések, vizsgálatok szerint ahol nem volt megfelelő a takarmány mennyisége és minősége, ott gond volt a peteéréssel.- lehet furcsa ilyent említeni, de szerintem elgondolkodtató azért.

2008. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a csirek csirke akart lenni :o) de mindegy, a lényeg, hogy hús is kell
2008. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tüszőrepedés az van, UH-val látták. Csak aggaszt azért ez, hogy nem normális a ciklus. Sárgatestelégtelenségre már én is gondoltam. Hát most megpróbálom ezeket a teákat (cickafark, palástfű) meg a barátcserjét. Remélem segit. Azért lettem volna még kiváncsi hogy valakinek esetleg ezek segitettek -e már ilyen problémán. Köszönöm.
2008. dec. 22. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!