Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség legelején,akár...

Terhesség legelején,akár azelőtt,hogy tudtatok a terhességről, tapasztaltatok nagy mértékű puffadást, ami sokkal durvább volt,mint mondjuk egy sima menstruáció előtt?

Figyelt kérdés
Oda akarok kilyukadni,hogy a terhesség első 3-4 hetében nézett-e úgy ki valaki,mint egy 5 hónapos terhes,puffadás miatt? Azért kérdezem,mert a ciklusom 44. napján vagyok (általában 30-32 naposak), tesztet csak kedden tudok csinálni és napok óta olyan puffadt vagyok leginkább estére,hogy szó szerint kb 5 hónaposnak nézek ki. Nádszál vagyok amúgy,szóval elég feltűnő a jelenség. Konkrétan nagyobb a hasam,mint a popsim 😂 Emellett a melleim is naagyon fájnak,duzzadtak. Nyilván a teszt mond biztosat,de nagyon gyanús nekem,hogy baba lesz a dologban. Szóval volt,aki ennyire puffadt az első hetekben,mikor amúgy màskor nem volt rá jellemző?

2022. okt. 9. 01:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Én sosem puffadtam menstruáció előtt, de a terhesség 6. hetétől kb. a 14. hétig kegyetlenül. A melleim is nagyon fájtak, de az meg már a peteéréstől, sokkal hamarabb, mint amúgy szokott (még a férjem is megjegyezte, hogy már most fáj?). Persze az lesz a biztos, ha csinálsz tesztet, de nekem a mellfájás volt a legfeltűnőbb.
2022. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Én nagyon puffadtam az első trimeszterben
2022. okt. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van 3 gyermekem, de tisztán emlékszem hogy mennyire szenvedtem az elején. Nekem a bővebb folyás, a fájdalmas mellek és a puffadás volt az első tünetek között. Ezekhez csatlakozott a 6. héttől az émelygés fáradtság. Emlékszem úgy fel voltam fújódva, hogy úgy néztem ki mint aki pár hónapos terhes, és egész a gyomromtól puffadt. Persze ez idővel elmúlt de az elején nagyon durva volt. Enni nem bírtam mert mindig úgy éreztem magam hogy nem fér és kipukkadok meg nem is kívántam sok mindent.
2022. okt. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Én a terhességem előtt sosem puffadtam még fel, a gyomrom sem éget egyszer sem, még jó hogy reklámozzák a rennie tablettát, mert onnan tudtam, hogy az való rá, de a terhesség 5. Hetétől kb a 16 hétig iszonyúan szenvedtem ezektől
2022. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem, egyáltalán nempuffadtam egyik terhességemnél sem jobban, mint menstruáció előtt.
2022. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Én kb 10. Hétig nagyon puffadtam,

Most is de most már lazább..

És igen nálam a hasamon is látszott és most is nagyobb a hasam mint aminek tippelnek 😃

2022. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Én most vagyok 12. Hetes, de kb. Az 5. Héttől olyan, mintha nem is 5 hanem inkább 7 hónapos terhes lennék 😂 Brutálisan puffadok, bár én előtte is hajlamos voltam rá.
2022. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Én puffadtam menstruáció előtt is, meg a terhesség elején is. De csak ugyanolyan mértékben, nem néztem ki póknak.
2022. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Úgy értem én mindig puffadok luteális fázisban és elég komoly szinten, feszül az egész hasam, méretre is nagy, székrekedésem van stb. Mikor terhes lettem sem a nemvárt előtti napokban sem hetekkel később nem panasztaltam annál durvább puffadást viszont mint említettem, eleve nem volt enyhe puffadás.
2022. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Én alapesetben sosem puffadtam, de a terhesség elejétől (pont 4 hetesen teszteltem pozitívat) kezdve nagyon. Kellemetlen nem volt, csak nagyon látszott, alig tudtam a 12. hétig titkolni a babát bő pulcsikban is. Más tünetem nem is volt, csak a mellfeszülés, de akkor már pár hónapja elkezdődött nálam a pms is (azelőtt nem volt jellemző egyáltalán), az alig volt más.

Ja, és még a farkaséhség is tünet volt valószínűleg 😀 Előtte semmi étvágyam nem volt...

2022. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!