Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Luteális fázis hossza nem...

Luteális fázis hossza nem változik?

Figyelt kérdés
Már szültem egy gyereket. Szülés előtt nem igazán néztem, hogy hány napos. Egyetlen egyszer használtam ovulációs tesztet, de akkor terhes is lettem. Most viszont 10-11 napos. Akkor ez szülés előtt is ennyi lehetett? Vagy ez változik? Ciklusaimban egyébként nincsen változás, ugyanolyan mint az első terhességem előtt. Én úgy számolom luteális fázist, hogy az ovulációt követő nap az első luteális nap. és a menstruáció első napja előtti pedig az utolsó. Így kell egyátalán ezt számolni?

2022. okt. 28. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg ez nem változik, viszont a pozi nap a mínusz 1, másnap a negatív nap a nulla, hiszen kb azon a napon van ovu, és utána nap az első. ..elég rövid a luteálisod. Bár 11 nappal még teherbe lehet esni, 10 nappal már nagyon kicsi az esély és orvosi segítség szükséges. Amit fent számoltam az a dpo, lehet magát a lutit máskép számolják. Én nem nagyon filóztam rajta mivel 13-14 napos nálam.
2022. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát egyszer már sikerült teherbe esnem néhány hónap alatt, nem is olyan régen volt, tavalyi évben.

úgy írom, hogy ovut a nulladik napnak számolva a 11. vagy a 12. napra jön meg a menzezem, általában késő délután

2022. okt. 28. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!