Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hüvelyből kifolyó ondó vs....

Hüvelyből kifolyó ondó vs. teljes spermiumszám - hogy van ez?

Figyelt kérdés

Csak nekem fura, hogy tele az internet olyan teherbeesési tanácsokkal, hogy ne aggódj, nem számít, ha az ondó nagy része kifolyik a hüvelyből, marad ott sperma bőven, és végső soron úgyis csak egynek kell megérkeznie a petesejthez

Ehhez képest spermaanalízisen nagyon más eredményt kapnék, ha a teljes mennyiség helyett mondjuk csak az egyötödét adnám le (ez utóbbi esetben jönne az üzenet, hogy terméketlen vagyok, mert a teljes spermiumszám nem éri el a 40 milliót)

Most akkor hogy van ez? Csak nekem van olyan érzésem, hogy az online tanácsok egy részének leginkább annyi a célja, hogy a pillanatnyi aggodalmadat csillapítsák?



2022. nov. 14. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen, csak neked


Mit gondolsz, az a sperma mind benn marad a nőben? Nagyon nem.

Amilyen sebességgel kilövel, jut annyi a nőbe, hogy az pont elég legyen. Vannak akik arra esküsznek, nem szabad kifolynia, fejenállni, jógázni kell. Na ők sem fogtak még biológia könyvet.

2022. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Ez oké, csak akkor meg azt nem értem, hogy akkor minek van orvosi kritérium a teljes spermiumszámra, ha egyszer így is úgy is csak egy kis rész tud bejutni? Miért nem elég mondjuk a koncentráció, ami kifejezi, hogy a bejutó részben milyen sűrűn vannak spermiumok?
2022. nov. 14. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon idióta felfogás, hogy nem szabad távoznia. Én sem álltam fejre, nem jógáztam, nem csináltam magamból bohócot. Ahogy együttlét előtt is zuhanyoztam, utána is az volt az első dolgom... Nem is értem valakinek hogy van ehhez gusztusa. Nyilván azért távozik a maradék, mert úgy van rendjén. Ha életképesek, el fognak jutni A-ból B-be...
2022. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy van, hogy szex közben az ondó az eleve a méhszájra kerül és onnan úsznak tovább a spermiumok befelé. Ami kifolyik, az kifolyik, az amúgy sem kerülne beljebb, ilyen-olyan akrobatamutatványoktól függetlenül, és egyébként is az ondó igen nagy százaléka nem a spermiumokból áll, hanem más "vivőanyagból", ami segíti az útjukat, tehát annak amúgy is ki kell folynia, nincs olyan értelemben szerepe a megtermékenyítésben, hogy ha nem kerül a méhüregbe/petevezetőbe, akkor nem lesz belőle terhesség.

De pont emiatt nem adhatsz le részleges mintát, mert az egyéb anyagok meg az úszó halacskák aránya testen belül teljesen jól működően megoszlik, de te ezt amikor pohárkába töltöd, nem igazán tudod differenciálni. Ha meg tudnád oldani, hogy az egyéb folyadékon kívül csak a spermiumokat adod le a mintában, akkor az is teljesen jól működhetne, hogy csak az egyötödével jelennél meg, de nyilván ilyet nem tudsz, ezt a laborban ők különítik el, egyébként.

2022. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamennyi ml per spermiumszámot mernék. Hiába adsz le egy litert, ha van benne 1 millió életképes összesen.
2022. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert talán nem mindegy, hogy x mennyiségből mennyire aktívak, életképesek stb... Szerintem ezt inkább hagyd az okosokra. Ennyire nem kell aggódni, hogy olyan számok jönnek ki, ami lehúzná az egód. Nincs mit szégyellni.
2022. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted egy hímivarsejt kell a teherbeeséshez, vagy egy kádnyi? Ha erre tudod a választ, a kérdésedre is fogod tudni.
2022. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Rég nevettem ilyen jót ezen az oldalon, bár szerintem a kategória nem jó, ennek a Humorban a helye :D


Életem... az mindig kifolyik. A te okfejtésed szerint, az emberiség, de az állatvilág jórésze is már réges-régen kihalt :D


Se a természetes, se a mesterséges megtermékenyítésről nincs halvány fogalmad sem. Kérlek nézz utána, vagy kérdezz meg egy orvost. Ilyen szövegekkel kár itt foglalni a helyet :)

2022. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szerinted egy hímivarsejt kell a teherbeeséshez, vagy egy kádnyi? Ha erre tudod a választ, a kérdésedre is fogod tudni."

Végső soron egy. De ha az ondódban egyetlen életképes hímivarsejt van, akkor a lottóötösre is nagyobb az esélyed, mint hogy teherbe ejts egy nőt. Még egymillióval is nagyon-nagyon gyengék az esélyeid.

2022. nov. 14. 15:12
 10/11 A kérdező kommentje:

"Mert talán nem mindegy, hogy x mennyiségből mennyire aktívak, életképesek stb... Szerintem ezt inkább hagyd az okosokra. Ennyire nem kell aggódni, hogy olyan számok jönnek ki, ami lehúzná az egód. Nincs mit szégyellni."

Ezekre is van kritérium, a jó mozgású, illetve a megfelelő alakú spermiumok arányára, de ez tiszta sor, hisz végső soron az életképesek számítanak, az pedig igazából mellékes, hogy mellé selejtből sok van vagy kevés.

Egyébként nem az egómról szól a dolog, hanem hogy nem tudom összerakni, tulajdonképpen mekkora jelentősége van a teljes mennyiségnek.

Ha van jelentősége, akkor miért lényegtelen, hogy mennyi folyik ki?

Ha nincs jelentősége (hisz így is úgy is csak a folyadék egy kis része fér oda a méhnyak közelébe), akkor miért van az össz-spermiumszámra kritérium?

2022. nov. 14. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!