Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 73 ezer bruttóra van...

Ha 73 ezer bruttóra van bejelentve a nővérem mennyi táppénzre, T. gyásra számíthat? Van valamilyen kalkulátor vagy oldal ahol PONTOSAN kiszámíthatjuk a jövedelmét?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A táppénz úgy tudom a bruttó bér 60%-a, a TGYÁs pedig 70%.
2010. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2010. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kalkulátor azért kalkulátor,mert csak tájékoztató jellegű adatot ad. A táppénz számítás szabályai elég bonyolultak, nem tudok olyan kalkulátort amivel különösebb hozzáértés nélkül számolni lehetne. Nem mindegy, hogy valakinek mennyi folyamatos munkaviszonya van. (Ettől, függ,hogy az előző évi átlagkereset hány százaléka jár) Alapból az előző évi átlagkeresettel kell számolni, de az nem feltétlen egyenlő a bruttó bejelentett bérrel. (nem rendszeres jövedelem, jutalom stb is beleszámít) Tovább bonyolítja a helyzetet, ha valakinek az előző évben nem volt 180 napnyi jövedelme. A linkben vannak számításra példák:


[link]

2010. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól tudom, aza lényeg, hogy ha a gyerek pl.2011-ben születik, akkor az előző tárgy év vagyis 2010-es év bruttó bejelentett béréből számolják ki!Én úgy hallottam, hogy a bruttó min.140.000 forint körüli bejelentett bérnél kapod a plafont!De akkor is a ugyan azt az összeget kapja a kismama, ha pl.500000.-forinttal van bejelentve, a lényeg, hogy min.140.000.-kellene...

De lehet ez nem pontos már, aki tud pontosabbat az írjon, mert engem is érdekelne!(nekem 210.000.- körüli)

2010. szept. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha legalább 180 olyan nap lesz az igénylést megelőző évben, amikor kapta ezt az összeget, akkor számol jól a kalkulátor. Ez azt jelenti, hogy kb. 6 hónapot dolgozott az adott évben.

Amúgy a felső korlát 147000Ft, a minimálbér kétszerese. Ennek a 70%-a az ellátás.

Ha a nővéred minimálbérre van bejelentve, akkor 45-47 ezer körül lesz a gyed.


Első válaszoló: a tgyás és a gyed is 70%, sőt a betegszabadság is annyi, a táppénz 60%! A tgyás és a gyed bruttó összege mindig 70%, csak egyrészt a gyednek van felső korlátja, aminél több nem lehet, másrészt meg több belőle a levonás.

2010. szept. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, bocsi, félreolvastam, ugyanazt írtam le:( Ne haragudj.
2010. szept. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszokat
2010. okt. 18. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!