Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A PCO veleszületett vagy...

A PCO veleszületett vagy később is szerezhető (pld. Stressztől) "rendellenesség"?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem veleszuletett rendellenesseg. Hormon eredetu problema, amit mindenkepp kezelni kell. A stressz nem befolyasolja.
2008. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van már egy (könnyen sikerült) kisfiam és soha nem "éreztem", hogy ilyen irányú problémáim lettek volna előtte. Amikor megromlott a házasságom lett nőgyógy. problémám. Elváltam. Néhány év eltelt azóta. Most párommal babát tervezünk, egyelőre néhány hónap után eredménytelenül. Mens. elvileg rendben. Legfeljebb laborból uh.-ból van egy kis eltérés.
2008. dec. 25. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a mensim nagyon régóta nincs rendben, és ezalatt az idő rengeteg dokitól hallottam már, sőt, az első kérédseik között volt mindig, hogy stresszelek-e, mitől, és mennyit!

Mert a stressz bizony hormoneltolódást okoz, még ha nem is nemi hormont, de pajzsmirigyet pl igen!

Nálam ez volt, a 4. doki találta meg! És ez bizony, még rendszeres mensi mellett is késlelteti a babát.

Vesztenivalód nincs, ha kérsz egy teljes hormonvizsgálatot! Viszont, ha normális a mensid, és harmonikus kapcsolatban élsz már, akkor szerintem, nincs ott gond. 1 év próbálkozás normális minden orvos szerint! Addig nem is nagyon csinálnak semmit az emberrel.

Úgyhogy csak kitartás, ne görcsöljetek ezen, és jönni fog a baba!

2009. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!