Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az ovulációs teszt pozitív...

Ha az ovulációs teszt pozitív lesz arra lehet hagyatkozni gyerekfongantatásnál, hogy milyen nemű legyen?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mégis hogy lehetne?
2022. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a pozitív ovulációs teszt azt jelzi, hogy ha sikerül teherbeesned, akkor a baba fiú lesz vagy lány.
2022. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olvastam néhány helyen, hogy van pár % esély rá, hogy, ha ovulációkor fogan pontosan, akkor fiú lesz, mivel a fiú spermiumok rövidebb élettartalmúak. Innen indultam ki.
2022. nov. 29. 10:06
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Czeizel Endre szerint,úgy lehet befolyásolni a baba nemét,hogy ha peteérés előtt kb.3 nappal együtt vagytok jó esély lesz a lányra,mert tovább élnek.Ha pont peteéréskor vagytok együtt,akkor fiúra van jó esély,mert ők meg gyorsabbak.
2022. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyílván ovulációkor fogan, csak éppen akkor történik a megtermékenyítés is.
2022. nov. 29. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Én ilyesmire egyáltalán nem adok. Mi első próbálkozáskor belőttük nagyjából a termékeny hetet, elég tágan 9 napot, 2 naponta voltunk együtt. Elsőre baba lett, nagy szeretettel várjuk a kisfiúnkat. Hogy ez mennyire volt ovulációkor, csak a Jó Isten tudja. 😂


Régen azt hittem klisé, de nqgyon is igaz; mindegy milyen a neme, csak egészsges legyen. 💚

2022. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez csak egy elmélet, és többen cáfolták is már.


Nekem mindkét gyerekem peteérés előtt 2-3 nappal fogant, és mindkettő fiú lett.

2022. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégiben olvastam valahol, hogy az nem teljesen igaz, hogy a legelső spermium fogja megtermékenyíteni a petesejtet, mert ez utóbbi valami alapján szelektál. Szóval bár lehet, nagyobb a merítés Y kromoszómákból adott napon, simán lehet, hogy bevár egy X kromoszómát kicsivel későbbre (azért itt alapvetően percekről van szó, nem napokról), mert az lesz a tuti párosítás.

Persze statisztikailag van marginális különbség, de ezzel tudatosan trükközni nem nagyon tudsz szerintem. (2x estem teherbe pozitív ovuteszt napján és/vagy a rá következő napi együttlétből, ez alapján fiúknak kellett volna lenni, de két lányom van, szóval nem nagyon tudom megerősíteni a dolgot gyakorlatban sem).

2022. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettőnél 4 nappal ovulació előtt voltunk együtt. Teszteltem, tudom, mikor volt. Mindkettő fiú.
2022. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Nincs tudományos alapja ezeknek
2022. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!