Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kéne együtt lenni, ha...

Hogy kéne együtt lenni, ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés

A kislányunk teljesen spontán jött össze,nem figyeltem semmire, első hónapban sikerült.

November óta próbálkozunk, ebben a hónapban kezdtem figyelni a naptarat, de így sem sikerült.

Igazat megvallva sose figyeltem még magam, hogy mikor lehet peteeresem. Hallottam a homerozesrol, nyakosabb folyasrol, mostmár jobban követem én is, de pontosan mikor van a legtöbb esély a teherbeesesre, az ovuláció napján,vagy 1 nappal előtte? Még szoptatom a kicsit, ez befolyásolhatja a sikerességét?



2023. jan. 17. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megjött már amúgy? Igen, a szoptatás befolyasolhatja, mert magasan tartja a prolaktinszintet, ami gatolhatja a peteérést.
2023. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

November óta próbálkoztok, értem. És a naptárat csak most figyeled. Hőmérőzz is, az biztosabb. Ha novemberig nem jön össze, akkor kezdj el vakarózni mondjuk. De akkor sem itt, hanem orvosnál.


Nekünk az első 4-6 év alatt jött össze. pontosan nem tudok, de a fogantatás előtt kb. 4-5-6 éve nem használtunk gumit.


A második gyerek kb. a megbeszélt este összejött.

2023. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyes, annyival kiegészíteném, hogy nem a peteérést gátolja, hanem rossz minőségű lesz a petesejt, illetve nem hagyja ez a hormon a megtermékenyített petesejtet beágyazódni!


Csak azért mert nekem ez volt a gond, majd gyógyszerrel az első hónapban sikerült is, de nekem volt peteérésem mellette.

2023. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1 igen, teljesen rendszeres a kicsi 4 hónapos kora óta
2023. jan. 17. 17:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy egy kémiai terhességem volt rögtön novemberben
2023. jan. 17. 17:50
 6/16 anonim ***** válasza:

Sajnos az, hogy rendszeres a ciklusod nem jelenti azt, hogy van peteérésed sem, ahhoz kellene nézetned egy ciklusban labort. 3. és 21.(ovu+7 nap) napon.


3as vagyok :)

2023. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is volt rendszeresen ciklusom, de peteérésem évekig nem. Amikor már feladtuk a férjemmel 6 év próbálkozás után, és már szex is alig volt köztünk, csak havonta egy, akkor meg azonnal összejött. Ilyen ez...
2023. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Két ciklus óta próbálkoztok, abból már volt egy kémiai is, ráadásul már van gyereked.

Mit csinálnál, ha éveket kellett volna várnod egy gyerekre is, ha már most kétségbe esel?

2023. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm a nagyon hasznos válaszod. Abszolút nem vagyok kétségbeesve,azért mert feltettem egy kérdést róla, úgy gondolom ez az oldal arra van.
2023. jan. 17. 18:53
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ovu tesztet csinálj hőmérőzés helyett, egyszerűbb és pontosabb, főleg, ha még kelsz éjszaka és nem mindig ugyanannyit alszol.


Úgy tudom 3-4 nappal ovu előttől egy nappal ovu utánig érdemes próbálkozni.

2023. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!