Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció számítása kb. 31...

Ovuláció számítása kb. 31 napos ciklusnál? + szoptatás alatt

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves gyermekem akit még néha szoptatok (általában amikor altatni szoktam). Szeretnénk kistesót. A menstruációm nem pontos, de általában olyan 30-35 naposak a ciklusaim. Viszont elég sokáig tart a menszesz, olyan 7-8 napig is tudok vérezni. Fogalmam sincs így mikor lehet nagyjából az ovulációm. Rendeltem tesztet, majd jövőhónapban elkezdem nézegetni, de szerintetek kb mikor kezdjem el? Illetve olvastam, hogy ha az ovu teszten halvány a vonal, akkor az negatív, de akkor mire jön ki az a halvány vonal? 😅 Szerintetek ez a napi 2-3 szoptatás be tud zavarni a teherbeeséshez?

2023. jan. 23. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Huh...

"Illetve olvastam, hogy ha az ovu teszten halvány a vonal, akkor az negatív, de akkor mire jön ki az a halvány vonal?" - Arra, hogy lh hormon mindig van a szervezetedben. Peteéréskor van belőle a legtöbb, ezért a teszttel az lh csúcsot keressük, amikor a tesztcsík ugyanolyan erős, mint a kontroll.

Szerintem a 12. ciklusnaptól azért tesztelj.

2023. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sosem használtam ovulációs tesztet, az Ih hormonnal sem voltam tisztában, így ez okozta a tudatlanságomat. :)
2023. jan. 23. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn nem estem teherbe szoptatàs alatt,habàr 1szer volt egy kèmiai terhessègem,pozi teszt utàn 4nappal megjött.Rà 8hònapra ùjra terhes lettem,de akkor màr nem cicizett a kisfiam.Ő sokàig szopizott 3.szülinapjàra hagyta el.Jelenleg 34hetes kismama vagyok.Nekem is ilyen ciklusaim vannak,sőt..volt hogy 42napra is kitolodott.Biztos van olyan is,hogy nem befolyàsolja a terhessèget a szoptatàs,de nàlam ìgy volt.Lh teszttel kapcsolatban,jòl ìrja az első vàlaszolò.Sok sikert a kistesòhoz.🤗🥰
2023. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem egészen hamar megjött a mensim, szóval abban reménykedek, hogy így a szoptatás nem fog bekavarni. :)
2023. jan. 23. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 31-33 napos ciklussal 19. napon volt ovum, hátha ez is segít😊
2023. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!