Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A 12. heti, genetikai UH-án...

A 12. heti, genetikai UH-án megállapított kor mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Nagyjából rendszeresnek mondható a menstruációs és középidő tájékán volt korábban az ovuláció. Viszont a 12. heti genetikai ultrahangon mért terhességi kor alapján abban a ciklusban jóformán a várható menstruáció előtti napon fogant a baba. Amúgy együtt is voltunk akkor a párommal, szóval akár benne is van a pakliban.

Simán elfogadom ha így van, csak az a meglepő, hogy eddig stabilan középidőben volt eddig az ovum.


Szóval mennyire megbízható a gép által számolt terhességi kor? Lehet hogy korábban fogant, csak rosszul mér a gép?



#terhességikor
2023. jan. 23. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem megbízható, állandóan ugrált a becsült idő uh alapján nálunk
2023. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Ameddig nincs oriasi elteres (pl 3 hettel lemaradt magzat vagy ilyesmi), addig nincs gaz.

Nekem, amit a 12. hetin mertek magzati kornak, azota az mar szazszor valtozott, igy a szules idopontja is :D


Most vagyok 29 hetes, en mar elvesztettem a fonalat, de annyira nem is erdekes. Nagy elteres nincs, a baba egeszseges, ez a lenyeg.

2023. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szülés várható időpontja a 12. heti uh után nem módosítható.
2023. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Tenyleg? Akkor ezt az orvosom miert nem tudja? Bar a kiskonyvben nekem nincs kitoltve ez a resz, ures meg. Csak a leletre szokta mindig rairni az idopontot, amit kezhez kapok. Szoval gondolom akkor ez a kiskapu, hogy hivatalosan nem lett beleirva a kiskonyvbe az idopont? Vagy hogy van ez? Akkor vegkepp nem ertem.
2023. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
4. Igen. Trehány az orvosod, vagy buta ha nem tudja.
2023. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem annyira bonyolult ez, nem értem, miért olyan nehéz megérteni:D


Ha rendszeres a ciklus, akkor utolsó vérzés alapján számolnak.

Ha nem rendszeres a ciklus, vagy az utolsó vérzés alapján számolt kor és a 12 hetes UH alapján számolt kor között nagyobb a különbség, mint egy hét, akkor a 12. hetes UH alapján számolnak.


A 12. heti UH után a szülés várható idejét be kell írni a kiskönyvbe, ami utána NEM MÓDOSÍTHATÓ (oda is van írva amúgy).


12. hét után totálisan irreveláns, hogy mit ír ki a gép, hiszen valamelyik újszülött 2500 grammal, valamelyik meg 4800 grammal születik.

2023. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6!


Köszönöm! Nagy a különbség. Utolsó menstruáció szerint 14 hetes vagyok, a genetikai UH 12 +1 számolta a terhességet. És így ki is jön, hogy a feltételezett menstruáció előtt fogant, amikor együtt is voltunk a párommal.

Akkor ezt elfogadom.

Tudom hogy huszadrangú dolog a fogantatás időpontja, de első terhesség és még minden nagyon új, jár az agyam mindenen. Köszönöm!

2023. jan. 23. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez esetben a 12 hetes kor alapján számolt idő a fix, és innentől kedzev NINCS VARIÁLÁS. Nyilván minden UH-n picit más kort fognak mondani, de a szülés várható ideje innentől kezdve nem változik.


Egyébként a 12 hetes UH alapján mért korban is van pár nap bizonytalanság (az alapján sem lehet napra pontosan belőni a fogantatást), ezért is van az, hogy csak egy hétnél nagyobb eltérésnél korrigálnak.

2023. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiába lovagol itt valaki a kiskönnyvel sem a Klinikán sem a Terhesdiagnosztikán nem töltötték ki, csak ceruzaval. Az eddigi 2 meres közt van egy hét különbség ezèrt mindkettő ott van, ceruzaval. Erről ennyit😊mondjuk engem nem zavar, a többség nem kiírt napon születik.
2023. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!