Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az app szerint 14.-én van...

Ha az app szerint 14.-én van ovum, akkor mikor érdemes együtt lenni? Mondjuk előtte 2 nappal meg aznap? Vagy esetleg már 1 héttel előtte 2 naponta?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, most próbálkozunk először így, hogy nézzük is az ovu napját, eddig nem voltunk ráfeszülve, viszont most ebben a hónapban úgy döntöttünk h kicsit tudatosabban akarjuk csinálni, mert 6 hónapja nem jön össze. (Tudom nem sok idő, főleg így h nem néztük az ovut, ezért akarom most elkezdeni nézni)

2023. febr. 1. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább használj akkor ovu tesztet, biztosabb mint az app. Ha viszonylag pontosan tudod mikor van az ovu, akkor elég csak aznap is együtt lenni, de nyilván csak kb időpont van meg. Mivel nem tudjuk mennyit bírnak azok a hímivarsejtek, illetve a te petesejted, én inkább az ovu előtti 24 órából, és az aznapi 12 órán belüli közösülésből látnék legnagyobb esélyt. De ha ragaszkodsz az applikációhoz, akkor az ott megjelölt naphoz képest az azt megelőző héten, és még utána is egy pár napig 2 naponta nem árt együtt lenni. Lehet, hogy középidőben van az ovud, de lehet, hogy nem. Nekem például a 17. nap a jellemzőbb.
2023. febr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az Ovu tesztet naponta érdemes használni? Pl a kb. ovu előtt 5 nappal elkezdeni? Vagy naponta esetleg többször is tesztelni kell? Ha veszek, biztos lesz benne használati utasítás, csak érdeklődöm előre. Illetve azt javasolják, ahogy olvastam hogy nem érdemes mindennap együtt lenni, mert az a sperma szempontjából valamiért nem jó/nem lesznek olyan "erősek". Ez igaz? (Tényleg bocsi a hülye kérdésekért, most kezdtem csak jobban belemenni a témába, és olvasok mindenfélét)
2023. febr. 1. 09:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés jutott eszembe, hogy mi a gyakoribb, ha előbb van 1-2 nappal ovu a naptári idő szerint, vagy hogy csúszik?
2023. febr. 1. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem ovu teszteltem, csak a termékeny nyákra hagyatkoztam, így nem szívesen osztogatnék egyéb tanácsot ezzel kapcsolatban :)

A hímivarsejtekkel kapcsolatban én is hallottam, hogy nem érdemes naponta együtt lenni. Szerintem ez igaz abban az esetben, ha egy amúgy sem tökéletes spermaképpel rendelkező férfiről van szó. Azt nem tudhatjuk így látatlanban, hogy a te párod hogy áll ilyen téren. Sajnos egyre siralmasabb a helyzet, mert manapság már a meddőség kb az esetek felénél a férfin múlik. Ha nincsen semmi gond, akkor valószínűleg akkor is ugyanolyan nemzőképes lesz az illető, ha naponta többször ejakulál. De nyugodtan próbálkozzatok 2 naponta, viszont nem vesztetek semmit, ha a pozitív ovu teszt környéki napokban akár naponta együtt vagytok. Sőt.

2023. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen egyéni, hogy kinek mikor van az ovu. Sok mindentől függ, és még az sem fix, hogy minden ciklusban ugyanakkor van.
2023. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A spermanak semmi baja nem lesz a napi szextől csak kevesebb lesz, ellenben jobb minőségű mint az, ami 4-5 napokat is várakozik apuban. Legbiztosabb a rendszeres nemi élet, 2-3 naponta szexelni a mensi végétől az ovu lehetséges napja utáni 1-2 napig, mivel a sperma akar 3-5 napig is életképes így inkább előtte érdemes mint utána mert lehet lecsuszol róla.

Mi így csináltuk és elsőre összejött a baba. Ha így sem megy akkor lehet ovu tesztelni mert lehet később van ovud vagy lehet nincs is minden hónapban.

2023. febr. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát mival nem egy úgy működünk ahogyan az a nagykönyvben megvan írva ( 14.napon ovulálás) ovutesztelj mindennap ugyanabban az időben és ne igyál 2 órával elötte. Én elkezdeném menstruáció után egyből igy legalább kiderül mikor ovulálsz pontosan.NE nagyon hivatkozz az appra szerintem. Nem mindenki működik úgy ahogy az megvan írva.Vagy legyetek együtt minden 2 vagy 3 nap.
2023. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!