Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eleveit mellett kell/ ajánlott...

Grófházy kérdése:

Eleveit mellett kell/ ajánlott plusz folsavat szedni?

Figyelt kérdés

Egy kicsit összekeveredtem,mert találtam egy táblázatot, a napi folsavszükségletől,és ott azt írják,hogy terhesség alatt 0,4 mg az ajánlott.Az elevitben ez a mnnyiség megvan bőven.Dokinál még nem voltam,mert ma lett piros a tesztem


Az Elevit javasolt a terhesség alatt gyakran fellépő vas és folsavhiányos anaemia megelőzésére, valamint a koraterhesség ideje alatt fellépő hányinger, émelygés és hányás csökkentésére.


Vitaminok

A-vitamin 3600 NE

D3-vitamin 500 NE

B12-vitamin 4 µg

E-vitamin 15,0 mg

B1-vitamin 1,60 mg

B2-vitamin 1,80 mg

B6-vitamin 2,60 mg

Nicotinamid 19,0 mg

Biotin 0,20 mg

Calcium pantothenát 10,0 mg

Folsav 0,80 mg

C-vitamin 100 mg

Ásványi anyagok

Vas 60 mg

Kalcium 125 mg

Magnézium 100 mg

Foszfor 125 mg

Nyomelemek

Réz 1,00 mg

Mangán 1,00 mg

Cink 7,50 mg


2010. okt. 4. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem mellé folsavat, vasat és magnéziumot is (orvosi ajánlásra).
2010. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én amikor folsavat akartam venni gyógyszertárban, akkor mondták, hogy itt az Elevit, és nem kell mellé folsavat szednem külön...
2010. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor azt hiszem nem fogok szedni pluszban egyenlőre.

A dokimat azért majd megkérdezem

2010. okt. 4. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
ja,és köszönöm a válaszokat
2010. okt. 4. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén ugyanúgy, mint a kedves első válaszoló: Az orvosom az Elevit mellé felírt Neo-Ferro-Folgammát (nem megelőzésre, hanem azért mert nagyon vérszegény és vashiányos voltam), valamint magnéziumot. Ha rendben van a vérképed, akkor az Elevit elég. Nagyon jó egészséget és boldog babavárást! Üdv, 10 hónapos kisfiú anyukája
2010. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ajánlották mellé a folsavat, és a magnéziumot is.
2010. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!