Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem akartam még egy gyereket,...

Nem akartam még egy gyereket, de ő igen, és most terhes. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Néhány éve ismerkedtünk meg, majd összeköltöztünk. Nekem volt már családom, abban csodálatos gyerekekkel, akiket otthagytam. Persze minden nap foglalkozom és találkozom velük, de az mégsem ugyanaz, hiszen nem alszom ott, így minden közös idő kevés. Mindeközben a barátnőm is szeretne velem lenni, így ő is mindig kevésnek találja az egymásra jutó időt, de működik a kémia, és szeretjük egymást. Régóta tervezgettük, hogy milyen lenne a közös gyerekünk, és már a nevében is megegyeztünk, azonban ez a képzeletben és a valóságban teljesen más. Tudtam jól, hogy mennyire szeretne gyereket, évek óta emlegeti is, és az utóbbi fél évben is tudtam, hogy terhesvitaminokat szed, mert már elérkezettnek látja az időt. Valóban való lenne neki egy gyermek, de én még-, vagy már egyáltalán nem akarom. Öregnek érzem magam hozzá, és viseltesnek. A meglévő gyermekeim kielégítik az ilyen irányú igényeimet, és minden energiám rájuk is áldozom. Úgy érzem, nem tudnék elég időt és energiát áldozni az új gyerekre, nem tudnék mit mondani a meglévőknek, a barátaimnak, rokonaimnak stb. Azonban a barátnőm kész helyzet elé állított, hiszen terhes. Ő tudta, hogy mit csinálunk, hiszen máskor is ő szokta észben tartani a védekezést, én legfeljebb sejtettem. Én nem tartanám meg a gyereket, ő igen.

2023. febr. 14. 17:57
A kérdező szavazást indított:
El kellene vetetni.
Meg kellene tartani.
72 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Te is védekezhettél volna, miért nem húztál óvszert?
2023. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Magyarul te akartad átverni őt (sosem mondtad neki, hogy nem akarsz gyereket, sőt, hitegetted), de most ő vert át téged (azt hitted, hogy védekezik, közben titokban abbahagyta)... szép pár vagytok. Megérdemlitek egymást.
2023. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ő tudta, hogy mit csinálunk, hiszen máskor is ő szokta észben tartani a védekezést, én legfeljebb sejtettem."

. Úristen...

Ezek szerint Te nem csak elhagytad a családod, hülyíted a jelenlegi párod, de a tetejében még egy kretén is vagy.

2023. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket védekezel, ennyi!!

Ha nem védekeztél akkor most már kötelességed vállalni a felelőséget!

Plusz ha tudtad, hogy a barátnőd ennyire szeretne gyereket akkor megmondhattad volna neki, hogy te nem akarsz többet...

2023. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Minek hitegetted ha nem akartál gyereket?
2023. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így alakult, tartsátok meg, és vállald a felelősséget.
2023. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szegény lány. Miért nem mondtad neki, hogy te nem akarsz gyereket? Minek raboltad az idejét?

Nyilván nem szép tőle sem, hogy a megkérdezésed nélkül döntött úgy, hogy akkor most van itt az idő. Tényleg megérdemlitek egymást.

Ha ő akarta te meg nem, bűn lenne elvetetni. Ha rá tudod beszélni, róla is megvan a véleményem.

2023. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
És ki ejtette teherbe papa? Mi az, hogy kész helyzet elé állított? Oda te állítottad magadat, amikor gumi nélkül elélveztél benne…
2023. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Tehát terveztétek ezt a gyereket, már a nevét is kitaláltátok, erre amikor a barátnőd bejelenti, hogy terhes, te visszatáncolsz. Te nem érzed ezt gáznak?
2023. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a szavazást. Most már mindegy te mit akarsz. Ha ő akarja ezt a gyereket, akkor nyilván nem fogja elvetetni.

Abban tudsz dönteni, hogy elhagyod-e őt is, fizeted a gyereltartást, és megtanulsz gumit húzni, vagy maradsz vele és megpróbálod felnevelni a gyerekedet.

2023. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!