Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, de a pasi nem...

Terhes vagyok, de a pasi nem akarja a babát. Tudnék lelkileg egészséges gyereket nevelni egyedül?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlo mellett estem teherbe, nem hagytam ki, nem szedtem más gyógyszert mellette, nem hánytam ki, nem ment a hasam.. Mégis terhes vagyok. A pasival friss volt még a kapcsolat, kijelentette, hogy neki nem kell, vetessem el. Nem hiszem, hogy ez változni fog részről és nem is akarnám, hogy ezek után együtt legyünk. Viszont én nem akarom elvetetni. Mindig is nagyon szerettem volna gyereket, fiatalon, de persze nem ebben a felállásban, hanem családban. Viszont félek, hogy serulni fog amiatt, hogy az apja nem kíváncsi rá, illetve, hogy nincs apa az életében. A másik, hogy albérletben lakok, nem tudom, hogy babával maradhatnek-e vagy találnék-e albérletet. Igazából arra lennék kíváncsi, aki hasonló helyzetben volt, hogy "élesben" milyen érzés volt egyedül nevelni a gyereket? Lelkileg mennyire sérült a gyerek? Mit mondtatok ha az apukajarol kérdezett? Anyagilag,hogy oldottátok meg? Köszönöm előre is a válaszokat! 25 éves vagyok, van stabil munkahelyem, ahova visszamehetnék,a családom támogat.
2022. jún. 23. 23:33
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
27%
Nem kell neki a gyerek, de ha nagyobb lesz a gyerek, olyan öt -hat éves, akkor fogja követelni az apai jogait! Mind egy kutya, az összes pasi ilyen!
2022. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Annyit mondott valóban, hogy ha megkerdezi később, hogy ki az apja akkor joga van tudni a gyereknek és nem fogja letagadni. De valahol bennem van az is, hogy nem terveztük, nyilván joga van úgy dönteni, hogy nem akarja...
2022. jún. 24. 00:11
 3/47 anonim ***** válasza:
54%

Decemberben lesz 6eves a nagylanyom. A biolog nemzojet kibaxtam mikor fel eves volt a gyerek. Semmit nem kertem tole (nem is tudott volna mibol, meghat akkor jogai lettek volna mert elkellett volna vallalnia az apasagot), 2 eve beprobalkozott hogy latni szeretne (bortonviselt, kabszeres) semmi eselyt nem adtam ra. Iden is probalkozott olyan szoveggel hogy mikor terhes voltam tole, o csinaltatott tesztet🤣🤣 mondom jo, vigyed a tesztet a gyamhivatalba es majd ertesitenek a szandekaidrol.. Hat semmi ilyen nem tortent

Na mindegy a lenyeg az, hogyha te ugy erzed hogy egyedul kepes vagy a feladatra, akkor csinald. De krva nehez lesz.

2022. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Én nem várom tőle, hogy az foglalkozzon velünk ha nem akar. Nem terveztük, így megértem és elfogadom ha nem akarja. Ha azt mondta volna hogy gyereket szeretne és nem védekeztünk volna akkor más lenne a helyzet, de így nem haragszom rá és nem is akarok neki rosszat. De pont ez bennem is a legerosebb ellenérzes, hogy lesz valahol egy gyereke, akit ő nem akar és nincs jogom megtenni ezt vele?!
2022. jún. 24. 01:12
 5/47 A kérdező kommentje:
Úgy szeretnék megoldast találni hogy anyagilag is megtudjak adni mindent én a gyerkőcnek, hiszen én szeretném
2022. jún. 24. 01:13
 6/47 anonim ***** válasza:
75%

"lesz valahol egy gyereke, akit ő nem akar és nincs jogom megtenni ezt vele?!"


Neki sincs joga beleavatkozni a te testedbe!

Aki szexel, van esélye, hogy gyereket nemz ezáltal, ezzel mindenki vállalja a kockázatot.

Az, hogy neki lesz egy gyereke, akit nem akart egy dolog, neked meg lenne egy gyereked, akit akartál volna... Mivel a te testedről van szó, ő felette nem rendelkezhet, ennyi.

2022. jún. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy legyen számára apafigura, akihez kötődhet és aki viszont is szereti, törődik vele. Ez lehet a nagyapja, nagybátyja, unokatestvéred. Jól válogasd meg mindenképp, milyen pasival állsz később össze, mert a gyerek hozzá is fog ragaszkodni.
2022. jún. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
87%
Simán találhatsz párt gyerekkel is. Anyagilag... nem tudjuk, mennyit keresel, s mennyire piacképes, biztonságos a szakmád. Sem, hogy épp a te bérbeadód mennyire lesz jófej. Gyerektartás jár, kb. az apa fizetésének 20%-át szokták megítélni, de akkor az apának jogai is lesznek. Neked kell mérlegelni a volt pároddal akarsz jófej lenni vagy a gyerekre tényleg kell az a pénz. Természetesen ha a szüleid támogatnak, az nagy biztonsági háló, mert sajnos fordulhat úgy a terhesség, hogy segítségre szorulsz ill. kisgyerekkel is elég kiszolgáltatott egy nő.
2022. jún. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
69%

Engem egyedül nevelt anya, és őszintén mondom, nem hiányzott a nemzőm(direkt nem apát mondok).


De igen, gyerekkel is találhatsz normális párkapcsolatot

2022. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem is egy olyat ismerek, ahol a nevelő apa jobb apja volt a gyereknek, mint a biológiai.

Meg sok olyan apa is van, aki jobb lenne ha nem lenne.

2022. jún. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!