Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesési nehézség esetén...

Teherbeesési nehézség esetén hogy/merre indultatok el? Mik voltak az első lépések? Nőgyógyász/endokrinologus/hormonvizsgálat?

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat! Bár sok itt a rosszindulatú ember, úgy látom, nagyon jó és támogató kis közösség is tud kialakulni egy egy kérdés alatt.

Szurkolok mindenkinek! 🙏



2023. febr. 17. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy jó nőgyógyász, aki a környéketeken híres arról, hogy meddőségi problémákban is jártas, jó kiindulási pont lehet. Főleg, ha endokrinológiai kivizsgálatokban is képben van. De endokrinológushoz vele párhuzamosan is lehet járni.

Az enyém azt is megmondta őszintén, hol ért véget a témában az ő hatásköre, és akkor megmondta, hogy irány a reprodukciós intézet.

2023. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legjobb a nőgyógyász-endokrinológus. Az alap amit szoktak vizsgálni: IR (vércukorterhelés), pajzsmirigy problémák, illetve 3. és 21. napi hormonpanel. Ezenkívül méhnyakrákszűrés és egy ultrahang amivel körbenézik a méhet és a petefészkeket, hogy ott minden rendben van e.
2023. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Szép napot Nektek! 🙂
2023. febr. 17. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Mi 4 èvet vártunk a picire, 2,5 èv után mwntünk csak kivizsgáltatni mi lehet a gond , azèrt csak ennyi idő után mert fèl èv próbálkozás után pozitívat teszteltem, de sajnos korai vetèlèsem volt :(.

Aztán nem is gondoltunk arra hogy bármi gond lehet, 2 èv próbálkozás után már sokat sírtam, nem tudtam elképzelni mièrt nem sikerül...

Aztán elmentünk az Istenhegyi gèndiagnosztikai centrumba ahol vásároltunk egy teljes medőssègi kivizsgálási csomagot. Ott ki is derült ki a gond, nem volt peteèrèsem, nem nőttek megfelelő nagyságúra a tüszőim , ès nem is repedtek meg, hanem elsorvadtak, leengedtek mint egy lufi...

Aztán inszemináció mellett döntöttünk hogy azzal nagyobb lenne az esèly, ès kaptam gyógyszeres kezelèst ès közben nèztèk a tüszőim hogy alakulnak, mikor kezdte elèrni a megfelelő nagyságot , tüszőrepesztőt kellett magamnak beadni, ès rá 1-2 napra volt az inszemináció azt hiszem.Sajnos nem sikerült. Aztán a meddőssègi kezelèsek inszináció, lombik állami kèzbe kerültek, itt nem tudtuk folytatni a próbálkozást.Mondjuk a magánt nem is igen tudtuk volna már megengedni magunknak... Aztán felkerestem a nőgyógyászomat ès megmutattam neki a papírjaimat miszerint igazoltan medőssègi problèmával küzdünk, ès kèrtem hogy utaljon be egy állami intèzmènybe. Ő a SOTE 1 Baross utcai rèszlegèt ajánlotta, azt mondta ne aggódjak ott jó kezekben leszek. Felkerestük a központot, szerencsère egyből bejutottunk, ès bár látták a magán vizsgálati eredmènyeket, de azt mondták ők újra teljeskörűen kivizsgálnak mert ez a protokoll.Itt nem vizsgáltak ki olyan alaposan , csak a szokásos alap problèmáknak nèztek utána, de nekem ez elèg volt mert egy elèg gyakori problèmánk volt, ők is azt állapították meg mint a magánban , ès bár a magánban kellett volna látniuk de nem vette èszre az orvos a prolaktin szintem is alacsony volt, ezèrt se sikerült a baba. Azt mondták mivel mèg fiatal vagyok (akkor 31èves) fèl èvig otthon próbálkozzunk , ès gyógyszeres kezelèst is kapok peteèrès követèssel, itt nem csak ultrahanggal követtèk hanem vèrvizsgálat útján is.Sajnos nem jött a baba, 5.alkalom után felajánlották hogy akkor induljon az inszemináció. A második majdnem sikerült de kèmiai terhessèg lett a vège ,ès a 3.sikerült tavaly októberben :).Most 18 hetes vagyok, remèljük minden rendben lesz vègig. Jó hosszasan leírtam , csak mondom hátha segítsègül szolgál.

Szurkolok neked ,ès minden gyermekre váró nőnek. Ès kitartást!

2023. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tb-s nőgyógyásznál érdemes kezdeni, aki ki tudja írni a laborokat tb-re.

Utána azzal lehet menni magánba, de a laboron így még lehet spórolni kB 40.000 Ft, meg az első labor előtti vizsgálaton és rákszűrésen 30.000-et.


Ha egyértelmű eltérés van akkor a labor eredménnyel endokrinológus.

2023. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Négyes! Minden jót kívánok Nektek, egésszéget és nagyon boldog babavárást! Hihetetlen erősek vagytok, könny csordul a szemembe ahogy olvasom! 🙏❤️

Kedves Ötös, köszönöm a tanácsokat! :)

2023. febr. 17. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!