Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet kevesebb, mint 14 nap...

Lehet kevesebb, mint 14 nap az ovu és a következő menszesz között?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már próbálkozunk a párommal.

Februárban ahogy megjött kivontam 14 napot. Elvileg ez alapján febr.17.-én volt az ovum.

Én még is 13 és 14.-én éreztem, hogy ovulációm van, mert rettentően sok tojásfehérje szerű, ragacsos váladékom volt. Meg is örültem neki. Ez így szokott lenni minden hónapban 2 nap.


Együtt voltunk 12, 13, 14, 16, 17, 19.


Sajnos baba nem lett. :/


Érdemes lenne egy ovulációs teszt?

Tudom, hogy nem kell, hogy elsőre összejöjjön. Korai a kérdésem, de bízok benne, valaki tud válaszolni rá.



2023. márc. 14. 19:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Szeretnétek valamelyik nemet, vagy teljesen mindegy? Ettől még persze az, ami, és a lényeg, hogy egészséges legyen, úgyis szeretettel fogadjátok majd, csak sokszor van, hogy valaki szeretné ha inkább kisfiú lenne, vagy inkább kislány. Én inkább kisfiút, de bármi lesz, imádni fogom, mert már régóta vágyok rá, és volt sajnos egy missed abom is.

Apropó, mikor teszteltél? És csak egyszer vagy többször?

2023. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Én már nem akartam több hófehér tesztet làtni, így mikor 32. napomon voltam, tehàt már késett pár napja, akkor mondtam a páromnak, hogy belepisilek a pohárba és kimegyek a fürdőből csak csinálja meg helyettem, mert én màr nem bírom ezt a stresszt.

Szegénykém állítása szerint sose szokott remegni a keze:) na de most alig bírta becsepegtetni, ahova kellett a vizeletet, úgy remegett. Azonnal kimutatta nekem akkor már nagyon erősen a terhességet és nem akarta elhinni.:)

Majd szólt, hogy hahó, hol vagyok, jöjjek elő. Nem mertem előjönni. Majd mikor kimentem a szobából mondta kitàrt karukkal, hogy szülők leszünk.

Bennem akkor hirtelen eluralkodott egy hatalmas félelem és öröm, egyből látni akartam a tesztet. :)

A félelem azért, hogy ez már biztos, ez már visszafordíthatatlan és hogy úristen hamarosan nőni fog a hasam meg majd szülök meg minden. :)

Úgyhogy lepergett előttem az életem. :))) Szörnyen vágytunk rá. Màr egyébként évek óta téma, hogy szeretnénk babát és magunk se fogjuk fel, hogy ez megvalósul most.

Számunkra ez egy csoda.:)


Én mielőtt a párom nem ismertem nem akartam fiút, csak kislányt, mert nekem is lány tesóm van és valahogy a kislányok számomra annyira bájosak, bújósak, ragaszkodók.


Azonban ahogy megismertem a párom és tudom, hogy ő egy fantasztikus ember rájöttem boldog leszek akkor is ha kisfiúm lesz, mert a minta tökéletes lesz neki:))



Egyébként már most picit másképp gondolom ezt a nem kérdést, igazából mindegyiknek meg van a maga nehézsége.

A lányoknak az őszinte baráti kapcsolatok kialakítása, a féltékenység kezelés, az esetleges munkahelyi beilleszkedés.

A fiúknál, hogy sokkal jobban belevihetők a rosszba:)


De ezek általánosítások!:)



Holnap kiderül talán, nagyon-nagyon várom ❤

2023. aug. 22. 00:03
 33/40 anonim ***** válasza:
Neked az egész teherbeesés, és teszt könyve illő, de tényleg 😁 Aranyos nagyon! Szurkolok, minden rendben lesz, de majd írd meg mi volt, látták-e a nemét, stb!
2023. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Szia:) Hazaértünk végre, nagyon meleg van, kipurcantunk.:)

Hála istennek él a baba, épp aludt, heves szívverése van, megfelelő paraméterei.:)

Lábai az egekben voltak, fején a karja, állával meg a mellkasán feküdt, ami tök vicces volt. Az uh-n már csodás kisbaba formája volt.:)

Néha forgolódott álmában, így minden irányban megcsodálhattuk. :)


A doki azt mondta 70-80%-ban fiúnak látja. Majd kiugrottunk a bőrünkből, màr most nagyon beleéltük magunkat, úgyhogy reméljük már nem lesz megváltoztatva a kövi uh-n:)

De amúgy mi úgy hisszük, hogy biztos jól látta..:)


Úgyhogy jajjj nagyon örülünk.:)

2023. aug. 22. 17:42
 35/40 anonim ***** válasza:

Jajjjj de örülök én is, így ismeretlenül is! Annyira szuper, hogy minden rendben! Akkor megdőlt megintcsak egy teória, miszerint ovu előtt 3 vagy több nappal lány az esélyesebb. Volt itt gyakorin már másoknak is 4 nappal előtti együttlétből fiú. Akkor mondhatni az lesz a neme, amit a sors szán az adott nőnek, családnak 😁 Kár a sok praktika 😊

Boldog vagyok tényleg, vigyázzatok magatokra, s néha azért jelentkezz mi újság! Mikor tervezel majd először venni valamit a babának? Van konkrét gondolat, hogy elsőnek mit veszel meg?

2023. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Hát igen, gondoltam rá, hogy lehet lány lesz, mivel hamarabb fogant szerintem, azonban szerintem is a sors vag a jó isten rendeli nekünk a gyermeket.:)❤


Gondoltam, hogy veszek egy kék kiscipőt/zoknit. Egy dobozba beleteszem és azt gondolom, ha lány lesz még a végén, se lenne nagy gáz:D Szeretném, ha a szülők, tesók kinyitnák és így tudnák meg a nemét, plusz én is csodálhatnám a kis cipőcskét:)

Annyira nem szeretnék nagy felhajtást, meg baba nem bejelentő partit. Majd a keresztelőn viszont (bár nagyon előre rohantam) ott majd odateszem magam:) Ha fiú lesz, akkor ragaszkodom a kék díszlethez:p



Inkább a munka miatt vagyok nagyon elkeseredve, ugyanis van még 6 hónapom a szülésig és óvó néni vagyok. Amióta tudom a terhességet félve törlöm ki a gyerekek popsiját. Nem emelhetem őket.

Sokszor küldöm őket haza lázasan, hányást követően. Én nagyon félek, nem akarom, hogy baja essen a babának és a párom már rendesen tiltsa, hogy dolgozzak, de nem érti, hogy én otthon kikészülök szerintem még 6 hónapig.

Azonban még most azért voltam immunis, mert nyár van, akkor erősebb vagyok, ha jön a lehülés akkor én is legyengülök, 2 havont a lázat én is elszoktam kapni, de most nem kaphatom el.

Úgyhogy nem tudom még mi tévő legyek. Nagyon fontos nekem az egészsége a babának.

2023. aug. 22. 22:07
 37/40 anonim ***** válasza:
Bölcsődében dolgozom 4 hónapos terhesen , kesztyűt húzok a tisztába rakáshoz, sokszor mosok kezet. Ezt mindenképp tartsd be. Egyenlöre tervezek dolgozni, most szabin vagyok nemtudom én sem milyen lesz a szeptember mit szedek össze, megfázáson kivül eddig se szedtem össze semmi olyat. Ha nagyon gázos menj betegszabira lehet nekemis az lesz én febr 5ére vagyok kiirva de decembertől nem dolgozom. a 7.hónapig tervezek.
2023. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Nem semmi, hogy 7 hónapig tervezed! ❤ Köszönöm, hogy írtál, jó olvasni ilyen kommentet!

A fenék törléshez én maszkon gondolkodtam, mert sokszor van vírusos hasmenésük és hogy a gőzét ne szagoljam be.

Én februàr 5. -én születtem!🙂❤

Boldog babavárást és jó munkàt.:)

Ma én is szóltam a főnöknek egyelőre megbeszéltük két hónapot, ami még lehet hosszabb, de egyelőre 2 hónapot fixáltunk. :)

2023. aug. 24. 22:43
 39/40 anonim ***** válasza:
37es vagyok.Mindegyik munkatársamnak van gyereke és van aki végig a 8 hónapig dolgozott.Én szeretnék a 7 hónapig de ha nem tudok akkor nem.Lesz ahogy lesz 🤞 Köszönöm szépen, neked is boldog babavárást.Nem lesz semmi baj🫶
2023. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Kitartást!!! :)
2023. aug. 25. 19:15
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!