Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik olyan hogy egy ciklusb...

Létezik olyan hogy egy ciklusban mind a két petefészekben megérik a petesejt de csak az egyik találkozik spermiummal...?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy létezik olyan hogy egy ciklusban mind a két petefészekben megérik a petesejt de csak az egyik találkozik spermiummal, az utóbbi beágyazódik es fejlődik a méhben, de a másik petesejt pedig menstruáció formájában leválik? Lehetséges ilyen? Igy csak mondjuk az első hónapban lenne menstruáció, az a megtermékenyítetlen petesejt távozása lenne, attol a másik már beágyazodott sejtecske biztonságban lenne? Bocsi ha hülye kérdés, csak értelmes es segítőkész válaszokat várok.

2023. ápr. 2. 04:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínűbb és logikusabb, hogy az történik mint a korai elhallt ikerterhességnél: felszívódik a petesejt. A korai ikerterhességnél sem távozik az elhalt embrió, tehát nem vetélés történik, hanem felszívódik.
2023. ápr. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha megjött nem vagy terhes. Mit találtok még ki istenem...
2023. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A menstruáció nem csak a petesejt távozása, hanem a petesejt befogadására megvastagodott méhnyálkahártya távozása is. Hogyha beágyazódást történt oda, akkor normál esetben nem távozhat a méhnyálkahártya, hiszen a beágyazódott petesejtnek szüksége van rá. Szóval számomra is az tűnik logikusnak, amit az első ír. Szerintem ez lényegében egy nagyon korai elhalt ikerterhesség, hiszen, ha az egyik petesejt találkozott spermiummal, akkor a másik is, legfeljebb megtermékenyülés, beágyazódás nem történt.
2023. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy leválik a méhnyálkahártya de a megtermékenyített petesejt biztonságban van, hiszen abba ágyazódik bele.
2023. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs biológia oktatás, vagy mi a tök?


A menstruációs vérzés nem a petesejt kiürülése. Az csak egy sejt, egy mikrométeres kis valami, ami elpusztul és felszívódik.

A menstruáció az a méhnyálkahártya leválása.

Ami amitt jön létre, hogy a petesejt helyén kialakult sárgatest elpuszutul és nem tud tovább progeszteront termelni. A progeszteronszint leesése miatt van a méhnyálkahártya leválása és a vérzés.


Ebből már logikus(nak kellene lennie), hogy ha van egy terhesség, akkor a sárgatest fennmarad és termeli a progit, tehát nem lesz menstruáció....

2023. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5# amúgy nem rémlik, hogy mi ilyeneket tanultunk volna
2023. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, szerintem mi tanultunk, vannak halvány emlékeim. Csak akkor még annyira nem volt mihez kötni, megtanultam mint a verset aztán elfelejtettem.


Töri, földrajz ugyanez. Aztán most 30 évesen visszaolvastam a törikönyvet, hát elég sok "újdonság" volt benne. És most már meg is maradt, mert eleve jobban érdekel, mint 14-5-6 évesen, meg van mihez kötni.

2023. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# hát igen. Nekem egyébként nem az a döbbenetes, hogy biológiai órán nem tanultuk, vagy nem figyelt oda valaki, de hogy van aki már szült és még is teljesen sötét. Nem kell persze mindent tudni, főleg ha elsőre összejön, de néha olyan butaságokat tudnak mondani.
2023. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!