Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány éves kortól kockázatos a...

Hány éves kortól kockázatos a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Sztem 40 fölött-től.
2010. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon 35 fölötti nőknél tartják annak, számos eruópai országban pedig 40 fölött. (ott 35-40 közötti nőknek pld. csak akkor csinálnak magzatvíz vizsgálatot, ha az anya kéri, ott csak 40 fölött kötelező ez a vizsgálat, nálunk 35 fölött).
2010. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. okt. 7. 23:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se kötelező 35 év felett!!!

Kettőt is szültem 36,5 és 38 évesen, s nem csináltak magzatvízvételt!!!!

2010. okt. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40 fölött. Ismerősöm 41 évesen esett teherbe, volt down- vizsgálat, miszerint minden rendben volt. Majd szült egy down-szindrómás gyereket. Azt mondták, a kora miatt.
2010. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha down vizsgálat volt, akkor nem lehet down kóros a baba!

Ha integrált tesztre gondolsz, az nem down vizsgálat!!!!!

aZ CSAK EGY IRÁNYTADÓ VIZSGÁLAT!

Csak magzatvízvétellel lehet down kórt szűrni biztonsággal!

2010. okt. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudjátok, hogy sokkal több 35 év alatti nőnek születik Down-os babája? Épp amiatt, mert 35 év alatt nem ajánlják fel a mintavételt... [link] Igen, 35 év felett lehetséges, hogy a megfogant baba beteg lesz, de ezt már korán ki lehet szűrni.. fiataloknak meg ezt a vizsgálatot csak akkor ajánlják, ha az előzetes vizsgálatok valamiféle magas kockázatot, eltérést mutattak. Én 37 évesen szültem a legkisebb gyerekemet, megcsináltattam a magzatboholy- mintavételt. Ennek az eredménye sem 100%, de több, mint 99... Nagyon kicsi az esélye, hogy egy ilyen mintavétel ne mutatná ki a genetikai betegséget...Különben a kockázat akkor magasabb, ha a szülőpár együttes életkora 70 évnél magasabb... [link]
2010. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ideális kor 20-25 év. alatta és fölötte nő a kockázat. orvosilag 35 felett szokták jobban vizsgálni a kismamákat, elővigyázatosságból
2010. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

07:58 ez így van


én szerintem nem biztos, hogy az ok viszont csak az lenne, hogy nem szűrik olyan mélyrehatóan a Down kórt. talán az is lehet az ok, hogy 20-25 évesen az ember még jobban azt tudja mondani, hogy igen, felnevelem a beteg babát. sokkal nehezebb egy ilyen döntést 40, 40 fölött vállalni. (fel tudja-e nevelni) és még lehetnek egyéb okok is: pl. vallásos emberek korábban vállalnak gyereket és nem fogják elvetetni, akkor sem ha beteg. nekem ezek jutottak eszembe, de lehetnek még más okok is.


a kockázat viszont az életkor előrehaladtával drasztikusan nő. míg egy 20 évesnek az esélye Down kóros babára 1:1500, addig 50 éves korra ez a kockázat már 1:6-ra nő. (nem beszélve az egyéb lehetséges rendellenességekről)

2010. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"

A Down-szindrómás gyermek születési kockázata az anyai életkor függvényébenLétrejöttükben sok tényező játszhat szerepet, de kiemelt jelentőségű az anyai életkor. Átlagos életkorú anyák (35 évnél fiatalabb) esetében kevesebb, mint 1%, 40-42 évesen 2%, 50 éves korban 12% a kialakulási valószínűség. Ezért 35 év feletti terhes nőknél javasolt a praenatalis kromoszóma vizsgálat elvégzése. Ezek mellett mérsékelten emelkedett a kockázat túl fiatal anyák (20 év alatt) és idősebb apák (55 év felett) esetén."

2010. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!