Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok nekem segíteni, hogy...

Tudnátok nekem segíteni, hogy az ovulációs teszt mikor pozitív?

Figyelt kérdés
Lehet fura kérdés és egyből az lesz rá a válasz, hogy mikor 2 csík van a teszten. Kb 3 hete volt missed ab műtétem és nemrég beléptem egy Facebook-os csoportba (missed ab és vetélés utáni babavárás) ahol naponta látom a kérdéseket, hogy "lányok ez az ovu teszt pozitív?" És igazából full erős kettő csík van a teszten, de 10-ből 8 hölgy szerint full negatív. Nem értem, most akkor mikor is pozitív az a teszt? Mennyire kell erősnek lennie annak a két csíknak? Ugyanis pár hét múlva én is ki szeretném próbálni, hogy lássam mikor van peteérésem, mert elégge össze vissza a ciklusom.. köszi, ha válaszolsz
2023. ápr. 5. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább ugyanolyan erősnek, vagy erősebbnek mint a kontrollcsík.
2023. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más ,mint a hcg teszt. Nekem ha pozitív volt, akkor majdnem erősebb volt a kontroll csíknàl.
2023. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]

Erre a tesztre is az volt a válasz, hogy negatív.. ezért is nem értem

2023. ápr. 5. 15:21
 4/12 A kérdező kommentje:
Szuper gyorsak vagytok! Köszönöm szépen❤️
2023. ápr. 5. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kidobni az elozo teszteket. Ragaszd be mindig az az napit egy lapra es ird melle a datumot. Igy tudni fogod, melyik az erosebb, melyik poz. vagy neg.
2023. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit feltoltottel az tenyleg negativ. Legalabb egyformanak kellene lennie mind a kettonek, akkor lesz pozitiv.
2023. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert még gyengébb a teszt csík. Bár van akinek sose lesz ugyan olyan erős.
2023. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lh tesztek egy ideig egyre erősebb pozitívak lesznek, van egy csúcs, aztán megint halványodni kezdenek. Amikor a legerősebb a teszt, jó esetben akkor van ovuláció. Ha sosem lesz erős pozitív a teszt, akkor van nincs ovu, vagy a te lh szintedhez túl gyenge a teszt érzékenysége vagy az egész teszt úgy magában vacak. Ebből is vannak különböző érzékenységűek, mint a terhességi tesztből a 10-es és 25-ös.
2023. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen. :)

2023. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ovulációs teszt a LH hormont mutatja ki a vizeletből. A hcg-vel ellentétben (amit a terhességi teszttel nézünk), LH hormon mindig van a szervezetünkben, viszont ovuláció előtt ugrás szerűen megemelkedik a szintje, ovuláció után pedig lecsökken. Ahhoz, hogy megállapítsd mikor lesz ovulációd az LH csúcsot kell megkeresed, azaz azt, hogy mikor a legmagasabb az LH szintje a szervezetedben. Nyilván akkor a legmagasabb, amikor a legerősebb a teszt, azaz a teszt csík erősebb (vagy legalább ugyanolyan erős), mint a kontroll csík.


Az LH csúcs után 36 órával történik az ovuláció, magyarul 1-1,5 nappal a pozitív LH teszt után. A spermiumok 4 napig életképesek a testben ezért már a pozitív LH teszt napján is érdemes együtt lenni és az azt követő egy-két napban.


Az utóbbi 1 ev legrövidebb ciklusából vonj ki 17 napot, akkor kezdjed a tesztelést és addig ne hagyd abba ameddig a csúcs után el nem kezd halványodni a tesztcsík.


Remélem így érthető volt, tudtam segíteni. :)

2023. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!