Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködéssel (...

Pajzsmirigy alulműködéssel ( autoimmunos) milyen várandós vitamint szedtetek babatervezéskor és utána? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta, mehet a jódtartalmú, de máshonnan meg azt hallottam, ha autoimmunos, akkor nem. Aki hasonló helyzetben volt, mit mondtak neki, és mit szedett?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



#vitamin #baabtervezés
2023. jún. 20. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jódmenteset szedtem.
2023. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Mintha az anti tpo-tól függne, hogy mehet-e a jódos.


Ha csináltatott az orvosod ilyet, azelőtt, hogy jóváhagyta volna, akkor szedj jódosat

2023. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én olyan multivitamint szedtem előtte, amiben volt jód. Terhesség alatt meg Gravida-t, abban is van. Mindkét terhesség alatt. A védőnő ajánlotta.
2023. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha az anti-tpo-d magas, akkor ne egyél jódot.


Ha az anti-tpo-d alacsony, akkor mehet.


[link]

2023. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Femibiont mindkétszer, magas anti tpo-val...

Kell a jód.

2023. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Hashimoto és göb miatt jódmenteset javasolt az endokrinológus és a nőgyógyász is. Netamin vitamint szedtem.
2023. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Először jutavit jódmentes et szedtem, aztán trimeszter prémium jódmenteset (ez szójamentes is, ami elvileg szintén számít pajzsmirigy szempontjából).


Miután sikerült a baba a 10. héttől felváltva szedem a trimesztert a dm-s olcsó jódossal. Neked nem tesz jót a jód, de a babának szüksége van rá.

2023. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az endokrinológus, hogy mindegy jódosat vagy jód nélkülit szedek. Végül a Jutavit jód nélkülit szedtem.
2023. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!