Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik lehet vagy nem ?

Lombik lehet vagy nem ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Nem is tudom hol kezdjem biztos kapok hideget meleget érte . Szóval 30 éves vagyok 3 gyermekem van (9 terhességből) , legkisebbik 20 hónapos …. 3 csm-volt , olyan fajta ”rendellenességem van ami miatt gyógyszert kellett szednem plusz trombózisom is volt ami miatt clexanel kellett szúrjam magam “ most is vérhígítót szedek .

Szóval 3. császárom után el lettem kötve orvosi javaslatra hogy ne legyen több terhességem “ugyse tudnám kihordani “ bele mentem . Viszont voltam nem régiben orvosnál aki nagyon nagyon kiakadt hogy ellettem kötve ilyen indokkal.

Azóta nagyon motoszkál a fejemben és hiányosnak is érezzük a férjemmel a családot tudom valaki még első gyermeket várja / szeretne és ne is haragudjatok érte hogy ilyen hülyeséggel fordulok a csoporthoz .

Mennyi esélyünk van lombikra ? Merre hova kellene elindulnunk esetleg ha bele szeretnénk vágni ? Már most nem debrecenbe lakunk mert 3 éve elköltöztünk ( vidékre , 35km debrecentől ) . Köszönöm , és elnézést ha nagyon zavaros lett .



2023. jún. 28. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm volt hasonló helyzetben, de ő a 4. gyereket új férfinak akarta szülni.

Mivel a meddővé tételed miatt tb alapon nem lesztek jogosultak ingyenes lombikra, fizetnetek kell. Ők Szlovákiába mentek, mert úgy számoltak, még mindig olcsóbb vagy kb. annyi, mint itthon fizetősön, de mégis komolyabb a színvonal.

Alsó hangon 1.5-2 millióra készüljetek, ha azóta nem lett több.

2023. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ami még fontos , hogy a zárójelentésen viszont nincs rajta hogy elkötöttek . Ezt egy ultrahanggal meg lehet nézni hogy tényleg meg csinálták?
2023. jún. 28. 15:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak látszódnia kell.
2023. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg ilyen fiatalon hivatalosan nem köthettek volna el, valószínűleg ezért nem szerepel a zárójelentéseden sem és ezért volt "kiakadva".

Attól még hogy hivatalosan nem lehetne ilyet csinálni még lehetett indokolt.

20 éve már 2 császár után elkötötték a nőket, mindenféle trombózis probléma nélkül is, 3x felvágott méhhel nagyon nagy kockázata van egy újabb terhességnek.

Van 3 szép gyermeked, ha csak azértis több milliót elköltesz arra, hogy legyen egy 4. és ne adj isten belehalsz mi lesz a másik 3-al? Én biztosan nem kockáztatnám az életem egy 4. gyerekért.


Ha azóta szexeltek védekezés nélkül és nem lettél még terhes akkor elkötöttek. Ha biztosat akarsz tudni petevezeték átjárhatósági vizsgálatot csináltathatsz, kB 70-100.000 Ft-ért, ami egy rohadt fájdalmas vizsgálat. (hycosy a neve)

2023. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha komolyan ezt akarjátok, akkor menjetek el egy meddőségi szakemberhez magánrendelésre, vigyél minden leletet, mondd el a történetet és ő tud válaszolni a kérdéseidre (mire vagy jogosult, hogy lehet kideríteni, hogy elkötöttek-e, helyre lehet azt állítani, esetedben milyen veszélyei vannak egy újabb terhességnek stb.).


A meddővé tételbe beleegyeztél (most azt hagyjuk, hogy mennyire volt etikus a forszírozás az orvos részéről), így valószínűleg nem vagy jogosult lombikra, bár önmagában a meglévő gyermek nem kizáró ok, ha azóta történt olyan változás a szülők eü állapotában, hogy a természetes fogantatás nem valószínű (itt: [link] van a részletes szabályozás, hát én ebből nem bogozom ki, hogy az önkéntes elköttetés kizáró vagy nem kizáró).


Elméletileg vissza lehet lézeres úton állítani a petevezeték átjárhatóságát, és akkor tovább próbálkozhattok természetes úton is, ezt majd szintén az orvos fogja tudni megmondani.


Én nem vagyok vallásos, nem hiszek sorsban stb., de az előzményeket és az eü állapotodat figyelembe véve én nem kísérteném a szerencsém/Istent/a sorsot stb. egy újabb terhességgel. Nem lenne jobb egészségben felnevelni a meglévő hármat, minthogy mondjuk a férjed özvegyként ottmarad néggyel (vagy hárommal)?

2023. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

#5


De, kizáró. Kokrétan ismerek ilyet, aki 3 gyerek után elköttette magát, és ezért nem volt jogosult rá. Akkor sem lenne jogosult, ha 0 gyereke lenne, de elköttette magát (pl. külföldön).

A kulcsszó az, hogy ő kérte a meddővé tételét.

2023. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os: OK, logikusnak tűnik. :)
2023. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de nem normális aki három gyerek után kiteszi magát ilyen megterhelő hormonkezelésnek. Döbbenetes komolyan. 9 terhesség nem volt elég ? Eszem megáll... Ráadásul elveszed a helyet olyantól, akinek egy sincs. Én nem engednék lombikra senkit akinek van már három gyereke. Nonszensz. Még ha az új pároddal szeretnél közöset...
2023. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok. Mielőtt fére értenétek, nem a három gyerekkel van bajom. De egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy nem bír valaki leàllni három császáros szülés után. A férjed is ilyen hülye ? Ha veled valami történik, tükörbe tud nézni , aztán elmondani a gyerekeknek, hogy miért nincs anyukájuk?
2023. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem a kommentedel van baj hanem amilyen stilusba nyomod hogy nem ismersz es ilyen hangnemet tudsz meg engedni magadnak …. billentyu bajnok . Remelem kielvezted magad hogy tudod a masikat becsmerelni nem azt kerdeztem hogy ha meg halok neked van e kozod hozza vagy barkinek nem ez volt a kerdes erdelmezd ha nem megy koszonom szia
2023. jún. 28. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!