Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan PCOS-es, akinek...

Van itt olyan PCOS-es, akinek szinte egyáltalán nem volt menzesze (évi 1-2). Ovuláció indukciós gyógyszerrel (pl. clostilbegyt) sikerült teherbe esni vagy lombik kellett?

Figyelt kérdés
2023. júl. 5. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem segitett a closty. Marmint megjott ahigy kellett,de baba nem lett. Aztan nekiálltam dietazni. Semmi extra, kcalt szamoltam es lecsereltem minden adalekanyogos vackot egeszsegsre. Hetekig bujtam a netet mit miert hogyan. Nekialltam erositoedzeseknek itthon, melo elott 30 perc, szabadnapokon 1 ora. Ezzel lecsokkentek a honapos ciklusok 50 naposakra. Es valahol itt jott ossze az elso gyerek. Masodiknal ugyanez, csak elkezdtem egy ido utan szedni a baratcserjet, es az elso cserjes honapban mar a 24.napon volt ovum, es ossze is jott.
2023. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos, nincs inzulinrezisztenciám sem. Relatíve egészségesen étkezem, sportolok is. Metformint is szedtem már kínomban annak ellenére, hogy nincs IR-em. A ciklusaim ugyanolyanok, vagyis inkább nincsenek is.

Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, 5 hónapig relatíve normálisan megjött (26-42 nap között), lett is egy kémiai terhességem, de ennyi. Azóta (már 4 hónapja) se ovukáció, se vérzés, se terhesség.


Tudom, hogy aki inzulinrezisztens vagy túlsúlyos, annak segít a diéta meg a sport, de a vékony PCOS-eseknek nem ér semmit sajna.

2023. júl. 5. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
2022 januártól elkezdve egyáltalán nem jött meg. Szeptember-októberben kaptam closty-t és a ciklus 2. felében progeszteront. Semmit nem használt a kúra, nem jött meg továbbra sem. Novemberben nem kezdtem bele a 3. ciklusba. Decemberben 1 év kihagyás után magától megjött, de csak egy kis barnázás volt. Januárban terhes lettem. Fogalmam sincs hogy sikerült.
2023. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én inzulinos cukorbeteg vagyok. De nekem is évi 1-2 menstruáció mellett sikerült mindenféle gyógyszer nélkül (clostyval sem jött meg... 😏)
2023. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak lombikkal sikerült. Diéta arra volt jó, hogy szépen beállt a ciklusom, de hosszú évekig ennek ellenére sem estem teherbe.
2023. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baratcserje kapszulat probaltad? WTN márkát ajanlom. Hatha.. sokaknak használt akiknek nem volt ovu, vagy rossz minosegu petesejtsuk volt
2023. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jo dokusorozat az HBOn. Pontosan azt mutatja be asszem a 3.reszbe, hogy meddőséget okoz a parfum, mint adalekanyag. Még a natur cuccok kozott is túl sok van amiben a parfum megtalalhato. Es a rengeteg mas kemikaliarol ami szepen a boron keresztul beszivodva hatassal van az endokrin rendszerre.

Nincs ennek még akkora visszhangja mint kene. Csak bizom benne, hogy egyszer ujra az egészség lesz a divat. (Tudom, huzzam ki a bilibol a kezem 😪)

2023. júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!