Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » LOMBIK. Hogyan kell elképzelni...

LOMBIK. Hogyan kell elképzelni a lombikos folyamatot?

Figyelt kérdés

Adott egy központ, ahol kiválaszthatom a donort. Ezután ők átszállítják. Egy állami kórházba, vagy egy általam választott magánkórházba is lehet? Ha állami, akkor a beültetést támogatja a TB?


Ezután gondolom van egy "műtét", ahol "megtermékenyítenek". És ezután? Ha sikerült, akkor milyen szűrővizsgálatokra van szükség a terhesség során? Ugyanazokra, mint amire a "normál" terhesség alatt?


Ha eljön a szülés ideje, akkor választhatok magánkórházat?


Bevallom, a sok rémtörténet miatt eléggé félek az állami kórházaktól. Még a megtermékenyítésnél inkább elmennék államiba, ha a TB fedezi ezt. De a szülésnél mindenképpen magánkórházba szeretnék menni, fontosak számomra a nyugodt körülmények és a nem barbárok közötti szülés.


2023. júl. 8. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Miért kell donor?


Alapból az első 5 lombikkezelést, azaz beültetést (ha még nem változott a jogszabály) támogatja az állam, bár a donorosról nincs sok infóm.

Szülni oda mész, ahová akarsz, tehát mehetsz állami kórházba, ahová tartozol, vagy magánkórházba is, ez teljesen rajtad múlik.

Én egyébként állami kórházban szültem, semmi baj nem volt, nem találkoztam barbárokkal :)

Érdemes tájékozódni az intézményről, mert vannak kimondottan jóhírű állami kórházak országszerte, és sok helyen nagyobb biztonságban van a baba, ha a szüléskor komplikáció lépne fel, mert ott van koraszülött osztály és hasonlók.

De ezen még ráérsz gondolkodni :)

2023. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

“…. minden a lombik programot megelőző orvosi vizsgálat, kezelés, illetve beültetés ingyenessé vált. Az eljárás során felírt hormonális és egyéb készítményekre pedig, ha nem is lettek teljesen ingyenesek, de megnőtt az igénybe vehető támogatás. 2022. július 1-jétől pedig már csak kizárólag állami klinikákon lehet beültetést végezni. …”


Szülni meg ott szülsz, ahol akarsz. Nincs köze a lombikhoz

2023. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon csak meghatározott feltételekkel lehet donor petesejt. Vagy anonim módon felajánlott embrió (tehát az már megtermékenyített), de abból nagyon kevés van, vagy a nő oldaláról olyan családtag adhat petesejtet, aki 35 év alatti, és már van egy gyereke.

Ha már mindenáron donor kell, akkor cseh vagy szlovák klinikánkra érdemes menned, ott valóban választani lehet, milyen nő petesejtjét akarod.

2023. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyedülálló vagy vagy házas? Az sem mindegy.
2023. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha valahol beültetik az embriót az nem azt jelenti, hogy ott fogsz szülni. Ha sikerült és megmarad a terhesség akkor ott szülsz ahova körzetileg tartozol vagy magánban.


Lombikozni amúgy csak házasként lehet úgy tudom és első körben a férjed hímivarsejtét használják a te petesejted megtermékenyítésére ha minden megfelelő. Egyedülállókat nem hiszem, hogy fogadnak meddőségi klinikán, itthon pedig jelenleg más opció nincs csak állami lombik + a házaspároknál is 6 hónap legalább a várólista. Ha egyedülálló vagy itthon felejtsd el szerintem.

2023. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyedülállóként is lombikhozni ha valakinek bizonyítottan meddőségi problémája van, vagy az életkora indokolja. Donor spermát lehet Magyarországon vásárolni, csak nem olcsó.


Donor petesejt az csak rokontól lehet, akinek egy csomó feltételnek meg kell felelnie, donor embrióra meg éveket kell várni, de ezek is élő lehetősegek.


(Pároknak se kell házasoknak lenniük, közjegyző által igazolt élettársi kapcsolat is elég.)


Egy meddőségi központot fél hívsz, megkérdezed mi a folyamat. Először úgyis egy első konzultáció és kivizsgálás lesz, ott elmondják mi a menete. Hímivarsejtet külön kell venni, de azt is elmondják az első alkalommal.


A terhesség a 12.héttől ugyanolyan, oda jársz gondozásra ahova szeretnél és ott szülsz ahol szeretnél. Egy-két plusz vizsgálatot szoktak ajánlani, de ezek olyanok, amiket minden 35 év felettinek is ajánlanak, nem lombikosokra szabott vizsgálatok.

2023. júl. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! Egyedülálló nőként gondoltam erre a lehetőségre. Eddig bántalmazó kapcsolataim voltak, ahová nem mertem gyermeket vallalni.
2023. júl. 14. 08:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes pszichoterápiára menni, feltárni, mi az oka, hogy ilyen férfiakat vonzol be sorozatosan.
2023. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!