Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív teszt, de bizonytalan...

Pozitív teszt, de bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés
Párommal sokat beszéltünk arról hogy ha jönne baba milyen boldogság lenne az életünkbe. Minden adott ahhoz hogy jó körülmények között nőljön fel. (Közös lakás ,jó munkahely, család is támogat mindenben ) Párommal lassan 2 éve alkotunk egy párt. Viszont mikor megláttam a pozitib tesztet sokként ért. Enyhe depresszioba estem, azt érzem nem vagyok felkészülve rá mentálisan, kikészít a gondolat. Volt már valaki így? Idővel átment rajta? Rettegek hogy mi lesz így velem
2023. júl. 10. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit bátor dolog kevesebb, mint 2 év kapcsolat után gyereket vállalni. Házasok vagytok egyáltalán?

Ha pozitív a teszt, akkor mostmár fel kell nőni a feladathoz. Sok nő megijed, amikor végleges lesz a dolog, azok is, akik 2 éve próbálkoznak és biztosak benne, hogy ezt akarják. Ez teljesen normális, szülővé válni nagy dolog, nagy felelősség és jogosan ijesztő. De van 9 hónapod felkészülni, és utána is a gyereknevelés egy folyamat, amiben közben is rengeteget tanul az ember. Senki nem tudja, hogy hogy kell tökéletesen csinálni, de ha a jószándék megvan és csinálod tisztességesen, akkor annyira nem lehet elrontani. Csak nézz utána mindennek a legfrissebb ajánlásokból, nem feltétlen a szülői/nagyszülői minták a legjobb példák.

2023. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindig is vágytam rá hogy anya lehessek. A párom támogat. Tudjuk még korai és azt is hogy ezentúl nem lesz egymásra annyi időnk mint eddig. Félek tartok az új helyzettől.
2023. júl. 10. 09:42
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

1,es ha nem hazasok akkor mi van?

Mi sem voltunk hazasok amikor babat vallaltunk.es nem becsuszott,hanem akartuk,masfel ev utan.

Azota mar 14 eve egyutt vagyunk,es mar ossze is hazasodtunk negy evvel ezelott,sot mar a masodik gyermekunk is megszuletett.

2023. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Normális, kezdeti para, el fog múlni ahogy szokod a gondolatot. A 3. hónap végére már azért fogsz imádkozni hogy tényleg igaz legyen:)

Nem kell sajnálni ami véget ért, olyan már volt, most jön valami új. Kicsit félelmetes mint legtöbbünknek minden változás. Ha van konkrét dolog ami miatt aggódsz, tudatosan lehet figyelni (pl. hogy ne hanyagoljátok teljesen egymást a pároddal a gyerek miatt)

2023. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tervezett baba volt, jól értem?


Ez esetben teljesen normális, hogy most, amikor "nincs visszaút", egy kicsit bepánikoltál. El fog múlni.


Ha pedig becsúszott a baba, bár amúgy fel voltatok rá készülve, méginkább nem csoda, ha megijedtél. Beszéljétek meg a pároddal, de ha jól értem, végülis minden rendben lesz.

2023. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi már rettentően vágytunk rá, de a pozitív tesztet látva le kellett ülnöm a kád szélére, hogy ne vágódjak bele hanyatt.

Azért amikor valóságossá válik, nyilván sokkoló tud lenni, hogy most akkor TÉNYLEG megtörténik.

Semmi nem készíthet fel tökéletesen a szülőségre, normális dolog ha izgulsz, vagy picit félsz. Nekem is néha elszorul a szívem, ha arra gondolok, mennyire megváltozik most az életünk, de aztán eszembe jut, hogy ez egy jó változás lesz. Próbáld izgalmas, megoldandó kihívásként szemlélni, nekem ez segít. Ráadásul ahogy mondod, szerettétek volna, van támogató hátteretek és biztonságban éltek. Beszélgessetek sokat, esetleg napló formájában írd ki magadból az érzéseket, vagy kérj segítséget idősebb nőrokontól, baráttól, akinek van ebben tapasztalata.

Boldog babavárást kívánok nektek!

2023. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úgy voltunk vele ha jön a baba akkor jöjjön. Párom örült neki. Én vagyok az aki viszolyog tőle. Gondolkodom, agyalok mi lenne a jó. Zaklatottság van rajtam. Meglepődtem magamon hogy így fogadtam. Teljesen más érzésre számítottam. Azt érzem mentálisan nem vagyok rá felkészülve. Megőrjít a tudat:(
2023. júl. 10. 11:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Enis úgy voltam a másodiknál, pedig 1 évet vártunk rá. Majd amikor meglattam az ultrahangon, már nem volt bennem kétség. Az ujtol mindig fel az ember. Ez természetes.
2023. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Bármit megtennék hogy nekem is legyen egy pozitív tesztem,biztos hogy furcsa de ugyanolyan jó érzés is kéne legyen . Gondolj arra hogy szerencsés vagy vannak akiknek nem jön össze.
2023. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 AlexandraL22 ***** válasza:
100%

Szia kedves :) mi 11 honapja vagyunk együtt, menyasszony vagyok ès 12 hetes terhes. ☺️ viszonylag hamar jött nekünk is de hát mi akartuk is. Mind a ketten vártuk viszont amikor megláttam a pozi tesztet elkezdtem remegni, rosszul lettem és tudatosult bennem 😂 vicces volt a reakció ès kellett 2-3 hét mire feldolgoztam hogy oké jön a baba. 😅 szóval ne aggódj ez a reakció teljesen normális , jó babavárást és jó egészséget kivánok nektek!


Mindennek van ám egy sötét oldala. Papiron meddö voltam, 3 év probálkozás és egy vetélés után másik partnerrel azonnal sikerült teherbe esnem, szóval nem, nem akarom fitogtatni hogy márpedig sikerült, csak szeretném ha senki nem érezné rosszul magàt a kommentemtöl.

2023. júl. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!