Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek káros a passzív...

Szerintetek káros a passzív dohányzás?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a párommal. Nem dohányzunk. Nekem van egy barátnőm, akivel heti 2-3 alkalommal találkozunk. Mindig elszív 3-4 szál cigit a beszélgetések során. Említettem neki, hogy babát szeretnénk, és nem szeretném a cigifüstöt szívni. Szerinte, ennyi mennyiségben nem is káros, sőt, a barátnője cigizett mindaddig, míg ki nem derült a terhessége. Nekem rosszul esett, hogy nem veszi figyelembe a kérésem. Azóta találkoztunk már, de ugyanúgy szívott, nekem pedig kényelmetlen volt újra megkérni.


Szerintetek ez terhesség tervezése esetén káros? Vagy én komplikálom túl?


2023. júl. 20. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Majdnem ugyanolyan káros,mint a sima dohányzás.
2023. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván káros. Meg az utcára menni is az....

Gondolom nem az arcodba fujja a füstöt.

Viszont ha te megkérted valamire és még csak meg sem próbálja h ne cigizzen melletted akkor ő nem a barátnőd

2023. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Káros, de azt nem szabhatod meg màsnak,hogy mit csinàljon. Vagy nem talàlkozol vele, vagy ùgy àllsz, hogy ne felèd vigye a füstöt a szél. Vagy olyan programokat csinàltok, ahol nem tud cigizni. Pl edzőterem, ètterem, uszoda, hajózàs (ha jòl tudom, ott sem lehet)
2023. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem terhesen is ugyanúgy árt.
2023. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom nem bent dohanyzik melletted,hanem az udvaron,szabad levegon

Ha ragyujt nyugodtan alljal odebb,ne menjen rad a fust.neked sem nehez ket lepest odebb menni

Ennyi erovel utcara se lepj ki,belelegzed a kipufogogaz t

Azert hagyjatok mar elni a dohanyosokat is.

2023. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Én folyamatosan passzívan szívtam mások füstjét, soha senki nem volt rám tekintettel, de mostanra a szervezetem annyira besokallt, hogy az állandóan visszatérő hörgőgyulladáson kívül asztmaroham szerű tüneteim vannak, ha valaki rám fújja a füstöt. Lehet, hogy pszichés, de konkrétan nem kapok levegőt, fuldoklok. Az első egykét ilyen után végre felfogták a körülöttem élők, hogy ez nem fsza.
2023. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Mármint káros-e a még nem létező gyerekedre?
2023. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp káros, terhességtől függetlenül. Amúgy elég bunkó a barátnőd. Én nem vagyok terhes, de utálom a cigifüstöt, és barátnőm pl. mindig megkérdezi, hogy zavarna-e, ha rágyújtana.
2023. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Sosem utáltam a cigi füstöt, anyukám dohányzik, de csak az udvaron.


Viszont amikor terhes voltam konkrétan kívántam a cigi füst illatát/szagát.

Ha valaki dohányzott előttem az utcán, képes voltam menni utána és szipákolni a levegőt...


Nyílván nem minden nap, minden órajában szipkáztam a cigifüstős levegőt, de néha néha nagyon jól esett.

2023. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Olyan uncsi már ez a boszorkány üldözés. Az utcára se menj ki, mert a kipufogógáz sokkal károsabb és hidd el, nem fog miattad leállni a közlekedés 😉

Állj arrébb és akkor nem megy rád, gondolom nem direkt az arcodba fújja. Tulajdonképpen mit vársz tőle? Szokjon le a dohányzásról, mert te gyereket akarsz?

2023. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!