Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire káros a passzív...

Mennyire káros a passzív dohányzás a kisgyerekekre?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha az utcán belélegzi a cigifüstöt, vagy a lépcsőházban épp dohányoznak és én mellette viszem el a gyerekem, az milyen hatással van a babára? Gondolom nem jó. De mit tudok tenni. Szinte semmit. Sokszor átfutok a túloldalra amikor látom a cigis közeledését, vagy nagyívben elkerülöm. De van hogy sokszor nem veszem csak későn észre. Már nem is tudok nyugodtan sétálni, vagy játszótérre menni, mert még a szülők akiknek pici babájuk van is dohányoznak. Hová jutottunk? Miért kell ezeket elviselnünk, és ok nélkül mérgeznünk a gyerekeink életét....????
2010. jan. 5. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy gondolom, hogy semmilyen káros hatással nincsen rá, ha elmegy mellettetek egy dohányzó ember. Zárt térben, tartósan dohányfüstnek kitenni a gyermeket valóban káros, de ez esetben nem erről van szó. Sokkal nagyobb kárt okoznak az autók, dehát azokat sem könnyű elkerülni. A budapestiek tüdeje kb. ugyanúgy néz ki, mint a dohányosoké (kórboncnok orvostól tudom). Szomorú, de ez van. Szerintem ne aggódj a cigisek miatt.
2010. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, káros a paszzív dohányzás, de azért ha elmegy melletettek vki az utcán attól még semmi baja nem lesz. CSak ha huzamosabban ki van téve, pl otthon zárt térben. És csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyvárosban cigizni sem kell, attól si koromfekete a tüdő....amit tehetsz, h ne fujják rá a játszótéren a füstöt (node iylet intelligens ember nem is tesz felnőttel sem) és ne aggódj nem lesz semmi baja...
2010. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha a szabadban van,semennyire.ne aggodj!
2010. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!