Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Össze jöhet a baba? Előző...

Össze jöhet a baba? Előző hónapban július 17.én jött meg. Ebben a hónapban augusztus 15.én. Azt olvastam hogy menszesz közben nem lehet teherbe esni illetve az esélye kicsi. Nekem már múlik el illetve alig van menszeszem.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy ha vasárnap belém élvez mennyi esély van a babára? Mert addigra már végképp eláll a menszeszem és semmi nem lesz.


( ha becsúszna nem lenne gond)


Köszönöm


2023. aug. 18. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok benne biztos, hogy eléggé érett vagy egy gyerekre.

Az első, hogy itt kérdezel. Senki nincs a környezetedben, akivel tudnál beszélgetni?

A második, ha gyereket akartok, a legnagyobb esély a ciklus közepén van a fogantatásra, ha 15-én jött meg, akkor olyan 26-tól. Vezess ovulációs naptárat.

Nagyon szomorúnak találom ezt a kérdést, mert így akarsz élni. Nulla tudás, nulla eszköz, magadtól semminek nem néznél utána. Mégis hogyan terveznél felnevelni egy másik embert, ha te sem vagy képes az életre?

2023. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nap nincs, amikor nem lehet teherbe esni.

A menzesz alatti szexnél nagy a fertözésveszély

Ha meg a párod nem akar még gyereket, ne akarj így teherbe esni

2023. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus szempontjából a menszesz első napja mérvadó, ugyanis az első naptól a következő verzés első napjáig tart egy ciklus.

De ezen belül is annak van jelentősége, hogy mikor szokott lenni a peteérésed. Egy normál, 28 nap körüli ciklusban leggyakrabban középidőben, azaz a 14. nap körül szokott lenni a peteérés, de itt is az a fontos, hogy hány napos a luteális fázisod (a peteéréstől számítva hány nap múlva szokott megjönni), mert az általában mindenkinek fix, 14 nap körül szokott lenni (+- pár nap belefér, probléma általában akkor van, ha ez túl rövid a beágyazódáshoz, de ez más kérdés).

A spermiumok viszont kb. 3, de egyes források szerint 5 napig is életképesek a női szervezetben, várva a megtermékenyítendő petesejtre.

Szóval a lényeg, hogy jó lenne tudni, hogy mikor van peteérésed, de vasárnap 08.20. lesz, tehát a ciklusod 5. napja, ha a maximum 5 napos életképességgel számolunk, akkor is csak a 10. napnál járunk, ami valószínűleg még mindig korai a peteérésedhez.

Ennek ellenére sosem lehet kizárni, hisz nem vagyunk gépek, bármi bekavarhat a ciklusba, és okozhat korábbi peteérést.

2023. aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez nem ilyen pasifogós trükk akarna lenni.

Egy ilyen húzással tönkre lehet tenni egyből 3 életet is.

2023. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha valami becsúszik, nincs tervben, az szerintem igen is gond. De kinek mi.
2023. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak azert kerdeztem mert a neten össze vissza írnak róla. Valaki terhes lett valaki nem valaki ajánlja valaki nem.

Semmi pasifogó dolog nincs benne.

2023. aug. 18. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az internet aztán mindent tud. Véletlenül se a saját magunk útján eljünk. Az internet él helyettünk.
2023. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából egy ismerős ajánlotta hogy próbáljuk ki náluk nem lett baj

De egy másik ismerős viszont terhes lett.

Az interneten azt irtak kicsi az esély.

2023. aug. 18. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Szűz Máriát meg meg sem dugták hozza.

Ahány ház...

2023. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!