Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mennyi (NE) E-vitamint...

Ki mennyi (NE) E-vitamint szedett a méhnyálkahártya vastagítására, a progeszteronhiány mérséklésére?

Figyelt kérdés

2023. aug. 18. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Én napi 800-at szedek. Második hónapja. De nekem kell is, mert mindig max 5-6mm volt a nyálkahártyám, volt hogy 2mm. Előző ciklusom végére 9mm-re növelte az E vitamin, amit pont menzesz előtt mért le a doki. Mondjuk azt mondta, hogy ez a nyálkahártya vastagság a ciklus első felében ideális, szóval szerintem lehetett volna még több is. Tehát nekem jót tesz.


De!! Fontos, hogy akinek nincs ilyen problémája, annak hátráltatni is tudja a teherbeesést ez a vitamin. Mivel, ha túl megvastagodik a nyálkahártya, nem tud beágyazódni a baba. Szóval, szerintem aki külön szed ilyen cuccot, az inkább nézésse meg magát előtte dokival, mert lehet hogy egy terhes vitaminban lévő E vitamin adag bőven elég az ő szervezetének.

2023. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
200 mg, második hónapban sikert hozott!
2023. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is vékony, a progeszteronhiány lehet az oka. Szedem 1 hónapja, a menstruációm erősebb volt a szokottnál (gyengébb volt az utóbbi időben).
2023. aug. 18. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem régen nagyon jó volt, de tavaly volt egy küretem, azóta sose lett már olyan. Terhesség elején is csak 9,5volt. Vetélés lett, akkor volt 11.

Progim mindig a tartomány felső határának a közelében van, mégis azt mondják néha a dokik, hogy alacsony. Ezt mondjuk nem értem, miért. (Terhesen kaptam pótlást, de nem segített, nem az volt a baj.)

Endokrinológust kérdeztem az E vitaminról, azt mondta, lehet szedni. Kérdeztem, mennyit? 400mg-ot ajánlott. Még csak pár napja szedtem, amikor utoljára uh.-n voltam, szóval nem hinném, hogy hatott már, de 9.ciklusnapon volt 6mm. (12.-13.napon van ovum.)

#1! Ez hülyeség, nem kell a ciklus első felében 9-nek lenni. Ovu előtt 5-7mm a normális, beágyazódáshoz kell minimum 8, ami már a ciklus 2.felében van ugyebár.

2023. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
# Én csak azt írtam le amit az orvos mondott. Lehet azért mondta, mert tudja hogy gyereket akarunk és mivel a vizsgálat idején kellett volna megjönnie, gondolom arra is célozhatott, hogy nem valószínű hogy ciklus végén 9mm-es nyálkahártyával késni fog a menzeszem és terhes lennék. Meg is jött a vizsgálat utáni nap a menzeszem.
2023. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Egyèbként, az alapján amit te mondasz (beágyazódáshoz kell minimum 8mm nyálkahártya) csak nem mondott olyan ökörséget az orvos. A beágyazódás nem a ciklus legvégén van, megtermékenyítéstől számolva (ami még a petevezetékben törtènik), tehát ovu után még 4-5nap. Ha nekem ciklus végére lett 9mm a nyálkahártyám, akkor az a vélt beágyazódás idején tuti nem volt még minimum 8mm.
2023. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5!Persze, nem is azt gondoltam, hogy hazudsz, csak hülyeséget mondott a doki. Nehogy megijedj, mert a ciklus elején a túl vastag bajt is jelezhet.

Lehet, hogy arra célzott hogy ne éld bele magad. Ciklus végén nem árt, ha kicsit vastagabb, de azért nem vészes a 9, elméletileg annyival is lehettél volna terhes is, abból nem derül ki. Nem várt előtti napon nekem is kb.annyi lehetett, mégis terhes voltam🤷🏼‍♀️

#4

2023. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!