Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikerült befolyásolni a...

Sikerült befolyásolni a kisbabátok nemét?

Figyelt kérdés
Léteznek orvosi és népi praktikák,mi szerint lehet befolyásolni a baba nemét. Persze erre tudom nincs garancia, de ha valaki esetleg megpróbálta annak hogy sikerült?

2023. aug. 23. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Az orvosi út Magyarországon nem legális, hacsak nem olyan genetikai betegség esélye áll fen ami kizárólag egy nemet érinthet.

Egyéb praktikák pedig ahogy mi tapasztaltuk nem működnek, mindent is kipróbáltunk hogy két kislány után kisfiunk legyen, három lányunk van :)

2023. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 grrjklklefkew válasza:
76%

Elvileg vannak arra vonatkozó kutatások amivel fogantatás közben lehet befolyásolni a leendő gyerek nemét. Értds: a hüvelyben lévő ph értéket tudod bizonyos ételek fogyasztásával vagy nem fogyasztásával befolyásolni, attól függően hogy savasabb vagy lúgosabb lesz a váladék, úgy fognak elhalni megtermékenyítés során a lány vagy fiú hímivarsejtek. Hogy pontosan melyik melyik és milyen ételek ezek már nem emlékszem, rengeteg cikk született erről az elmúlt időszakban. Tapasztalatom erről nincs sajnos mert én is kesőn találtam ezekre, de kíváncsi lennék hogy működik e.

Fogantatás után már nem lehet, mivel a hímivarsejt magában hordozza az x vagy y kromoszómát.

2023. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet el van döntve milyen nemű lesz, akarhatsz bármit.
2023. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim úgymond ilyesmire kényszerültek, és bejött, így születtem én. Volt már egy kislányuk (a nővérem), utána született egy kisfiú, pár órát élt csak, súlyos fizikai, szervi torzulásokkal jött a világra, és a genetikai vizsgálatok megállapították, hogy a szüleim génkészletéből nem születhet egészséges kisfiú, már ennél a babánál is csoda volt, hogy nem halt el méhen belül… Viszont nagyon szerettek volna még gyereket, így genetikussal konzultálva bizonyos praktikákat vetettek be. A 2-es jót írt, a hüvely PH-értékét befolyásolva is lehet növelni az esélyt egyik vagy másik nemre, a másik ilyen módszer, hogy ovuláció idején bizonyos szűk intervallumokban nagyobb az esély a kislányra/kisfiúra. Miután anyukám terhes lett, vértesztből nézték hamar, hogy milyen nemű a baba, azaz én, hiszen ugye az ő esetében kisfiú esetén abortusz lett volna.

Nekem már van gyermekem, sehogy nem próbáltam „belenyúlni” a nemébe, nem is tartottam fontosnak, és hangsúlyozom, hogy a praktikák azért elég lutrik.

2023. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam hogy ha ovu elötti pár nappali szexből fogan a baba akkor lány ha pont ovu elötti napiból fogan meg akkor fiú.Kislányom fog születni 2x szexeltünk egyet ovu előző napján, egyet ovu napján. Meg tiktokon láttam hogy az egyik nő az 5.lányát várja és mondta h azis rájatszik hogy melyik nemből van több a családban.Nálunk 2 lány 1 fiú van páromnak 3 nővére van.Lehet ebből kiadódóan lett lányunk.Egyébként a fene se tudja hogy mi igaz ezekből és hogyan is működik.
2023. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Részemről nem szándékosan, de a jelenleg 4,5 éves kisfiam után most kislányt várunk október végére. A fogantatas körülményei, az életvitelünk, körülmények mások voltak. Ezt leírom neked, mert a kisfiam után azt hittem, majd mindent bevetek hogy legyen egy lányom is, de ő végülis annyira meglepetésként jött koppgtatott, hogy nem is gondoltunk rá..így se lehetőségem, se tudatossàgom nem lehetett a fogantatásával kapcsolatban. viszont valóban más körülmények között jött.


A kisfiam fogantatása idején semmi különöset nem foglalkoztam magammal, és a férjem sem. Nem voltunk se elhízva, se lefogyva, átlagos alkatú, étekezésű emberek voltunk. Nem tudtam mikor van ovulációm (hosszú és eltérő ciklusok miatt) így peteérés megfigyelésen voltam, amikor is pont mondtàk hogy most van peteérés, akkor lehetne is próbálkozni. Előtt egy nappal, aznap és utána 2 nappal is voltunk együtt, tehàt amikor a petesejt kiszabadult, akkor már biztos ott voltak a frissen várakozó hímivarsejtek. Úgy tudom ez az időzítés inkább a fiúknak kedvez. Emellett abban az időben viszonylag sok szénhidrátot fogyasztottam, és az édességekkel sem bántam nagyon finoman 😄

(Ha ez számít, én se tudom mennyire hiszek benne, utólag néztem hogy a kínai és a jónás naptár is fiút jósolt akkorra🤷🏻‍♀️)


A kislányunkra viszont abszolut nem készültünk. Az élethelyzetünk viszonylag stresszes volt-ez most nem részletezem, de már túl vagyunk rajta. Viszont elég sokat tudtunk együtt lenni-az volt a menekülés a szomorú történések elől. Mindketten sportolunk már jóideje intenzíven, férjem is, én is a normál testalkathoz képest viszonylag vékonyak voltunk, nagyon egészségesen étkezünk jópàr éve (sovány húsok, kevesebb szénhidrát, sok gyümi, zöldseg, alig eszünk édességet).

Az ovulációm előtt 4-5 nappal voltunk utóljára együtt, mert azt követően elvesztettünk egy nagyon fontos családtagot. Eszembe sem jutott hogy ebből baba lesz.

(A kínai lányt , a jónás naptár kérdőjellel lányt jósolt)

Ami még fontos lehet, hogy szülés után kicsit megváltozott a hüvely flórám-lehet rosszul fogalmazok. Lényeg, hogy sokszor nem volt komfortom. Így én évvek ezelőtt elhagytam a tampon használatot, és a ciklusok után 2-3 ciklus után alkalmanként használtam gynofluor hüvely kúpt, ami azért felel, hogy rendben legyen a hüvely savas ph-ja. Én ezt viszonylag sokáig csináltam, mert szükséges volt, és az orvosom azt mondta, hogy akár minden ciklus után is lehet. Szóval a második baba fogantatásánál (akkor már ritkábban alkalmaztam, csak karbantartásnak úgymond) biztos nagyon rendben volt a hüvelyi ph. Nem tudom ez számít-e?!🤷🏻‍♀️


Minden esetre, drukkolok! Sok sikert akármire is vágysz🩷🩵

2023. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha lányt akarsz pl, és lány lesz, honnan tudod,hogy sikerült befolyásolni a nemét? Honnan tudod,hogy nem az lett volna amúgy is????
2023. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kisfiút akartunk, nekem van már 2 lányom előző házasságból.

Ovu előtti este voltunk csak együtt, bevetettem a Conceive Plus zselét (semlegesíti a savas PH-t a hüvelyben, hogy a spermiumok könnyebben célt érjenek)...


Mást nem csináltunk és kisfiunk lett, pedig nem hittem volna, hogy a családban bárkinek lehet fia, nekem 3 lánytestvérem van, mindenhol csak lányok vannak :D

2023. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam vagy hallottam ha valaki lányt akar akkor sok tejterméket/édességet kell fogyasztani ha fiút akkor pedig sok sót :) egy próbát megér
jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Butaság 9es.Tejfehérje allergiás vagyok egy deka tejterméket nem fogyasztok, és sósat ettem végig terhességem alatt.Kislányom lett.
jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!