Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baj, nagyon félek?

Lehet baj, nagyon félek?

Figyelt kérdés

Kétségbe estem.

Foganzasgatlot szedek január óta. Amióta szedem mindig szerda reggeltől péntekig tartott a megvonasos vérzésem. Most szerda reggelre ahogy feleltem nem jött meg ahogy szokott. Az elmúlt 3 hétben rendesen szedtem a gyógyszert semmi hányás hasmenés nem volt. Lassan 3 hónapja június 18an volt hogy az utolsó szemet akkor kihanytam. Akkor volt 7 nap kiegészítő védekezés, július 38qn voltam dokinál aki hüvelyi uktrahangon nem látott semmit. Azóta szedtem hiba nélkül, teszteltem is sokat a biztonság kedvéért. Ezeket tudva szerintetek terhes vagyok ha nem jött meg ma reggelre ahogy mindig szokott? Ahogy felebredtem és tapasztaltam, hogy nincs verzes, csinaltam egy tesztet, ami negativ lett. Remélem nem volt túl korai a teszt? Egy olcsó DM-es teszte csinálta. Első vizeletbol.

Kérlek nyugtasson meg valaki, aki szed fogamzásgátlót, hogy mi lehet ez. Én úgy érzem nem vagyok terhes hisz szedem rendesen a gyógyszert, meg a 3 hónappal ezelőtti már rég kimutatta volna teszt/meg a doki is nem?

Az sem baj ha hülyének nézték, csak nagyon félek. Elmondjam a páromna, vagy nincs mit mondani és csak túl aggódom? De miért nem jött meg ma reggelre ahogy szokott, soha nem volt még olyan, hogy q 7 napos szünetben szerda reggelre ne jött volna meg.:(



2023. szept. 13. 07:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy robot vagy, hogy minden egyes hónapod tűpontos legyen?


7:40van. Nekem ez még igencsak szerda reggel.

Majd ha péntek reggel sem jön meg, na akkor majd megértem az aggódást.


Nekem van, hogy kedd reggel már megjön, de van hogy csak csütörtökön. Gyógyszer mellett.

2023. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
100%

7:17-kor írtad ki a kérdést.

Esetleg lehethogy napközben jön meg a verzes.

Vagy este.

2023. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 A kérdező kommentje:
Tudom, csak eddig mindig meg jött szerda reggel amióta január óta szedem, egyszer sem volt, hogy nem szerda reggel jött volna meg mire felébredek. Ha esetleg nem jönne meg a héten akkor lehetséges a terhesség? Szedem rendesen a gyógyszert, rendszeresen élek nemi életet a párommal.
2023. szept. 13. 08:00
 4/89 anonim ***** válasza:
64%
Mivel a gyógyszer SEM 100%os védekezés, így benne van a pakliban.
2023. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bztos, hogy nem vagy terhes. A teszt pozitív lenne már.
2023. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy terhes vagy. Bizony nem törvényszerű, hogy percre pontosan jelentkezik a megvonásos vérzés, hiába hogy eddig mindig szerda reggel 7-kor jött. Most majd jön máskor. Nem svájci óra a tested, könyörgöm. Most valamiért kicsit hosszabb időbe telik neki lereagálni, hogy nem érkezik mesterséges hormonbevitel.
2023. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 10 éve szedek gyógyszert és nem lettem terhes. Nyilván nem 100%os módszer, de azért elég biztos.

És ahogy a többiek írták gyógyszer mellett is előfordulhat 1-2 nap késés.

2023. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:
Az olcsó Dm-es teszt is megbízható? Azt használtam reggel, X-epil teszt a neve azt hiszem
2023. szept. 13. 08:14
 9/89 A kérdező kommentje:
De ha valaki rendesen szedi, nem csúszik vele 12 órákat, bevétel után nincs hányás hasmenés akkor megfelelően kell védenie nem?
2023. szept. 13. 08:15
 10/89 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyugodj meg. A megvonásos még ki is maradhat, az sem jelent minden esetben terhességet. Ha nem jön meg a teljes gyógyszerszünet alatt, akkor keresd a nőgyógyászodat.

Egyébként nekem is az a tapasztalatom, hogy amennyiben pontosan szeded - ahogyan írtad is - akkor szinte esélytelen. Az orvosom szerint az az 1%, ami a csomagoláson van, az a felhasználói hibafaktor. Ha jók használod, nem lehetsz terhes.

Én 8 évig szedtem, még szerintem az is előfordult, hogy egy-egy szemmel megcsúsztam, de sosem estem teherbe. Ahogy abbahagytam, a harmadik ciklusban megfogant a babám, tehát mindketten egészségesek vagyunk a férjemmel. Nem azért nem csúszott be, mert bajunk lett volna, hanem mert a fogigátló tette a dolgát.

2023. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!