Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrvédő krém hajfesték allergi...

Bőrvédő krém hajfesték allergiára? Próbáltátok már, használt? Vannak krémek kifejezetten erre. Nagyon csípi, égeti a fejbőröm a szőke hajfesték, 1-2 percig bírom csak és azután tele leszek sebekkel, kiütésekkel. Lehet azért mert ekcémás vagyok.

Figyelt kérdés

2022. okt. 17. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, hogy úgy be tudod kenni az egész fejbőröd, hogy mindenhol legyen rajta és nem érjen hozzá a festék. Vagy ha sikerül valamilyen csoda folytán, akkor a hajtövedet nem tudod befesteni, arra nem kerül festék.

A hajfesték égeti? Vagy le lett szívva és attól égett? Gyengébbel is ugyanez volt? Vagy bármilyen hajfestéktől is? Más színtől is?

2022. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már több festéket és több színt és mindegyik égetett.

Ha én nem tudom bekenni a krémet, akkor elmehetek fodrászhoz, ő biztos ügyesebb. Vagy a tövét nem festem be, nem ér a fejemhez és a nyakamhoz, akkor nincs semmi allergiás reakcióm.

2022. okt. 17. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen allergia.A szőkítés alapból az egészséges bőrt is szárítja, nagy százalékos oxival simán égési sérülést is lehet okozni.Na most ha ezt te rákened egy kórosan száraz, ekcémás bőrre, gondolhatod mi lesz belőle...Én így emiatt nem erőltetném a szőkítést.De igen, vannak erre olajak, amivel be lehet kenni festés előtt a fejbőrt, és valamennyit segít egy egészséges bőrnek.
2022. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Még valami.Úgy a hajfestés alapból nem tesz jót a bőrnek, a tiednek meg pláne nem.Ha nem muszáj, akkor hagyd el.
2022. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem csak a szőke haj tetszik magamon és jól is áll.

Pár év múlva lesznek ősz hajszálaim, akkor meg már elengedhetetlen lesz a hajfestés, így is úgy is kell valami megoldás.

Hennát nem szeretnék.

2022. okt. 17. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg melír?
2022. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt is a fejemhez ér, így teljesen mindegy.
2022. okt. 18. 07:12
 8/8 anonim válasza:
Szia, nem tudom még aktuális-e a problémád, de én is ugyan így voltam nagyon sokáig, vannak ennek a probléma megelőzésére alkalmas szerek, én az Alfaparf Scalp protect-et kezdtem el használni, és eggyáltalán nem égette a fejbőrőmet a 9%-os oxi. Kis fiolákban kapható, amit bele kell keverni a festékbe vagy a szőkítőbe és igy nem fog irritálódni a fejbőrőd.
2023. szept. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!