Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdjünk el aggódni?

Mikor kezdjünk el aggódni?

Figyelt kérdés

Párom januárban tölti a 40-et, én 26 vagyok. Nekem már van egy 6,5 éves kisfiam. Az elmúlt fél évben szinte minden nap, vagy minden más nap együtt voltunk, védekezés nélkül, mégsem estem még teherbe. A páromnak az ex-felesége elvileg egyszer teherbe esett, de elvetélt.

Mikor kezdjünk el aggódni? Mikor forduljunk orvoshoz?


2023. szept. 24. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A párod kora és az előzmények miatt őt elküldeném andrológushoz. Egy fizikai vizsgálat meg egy spermavizsgálat ráférne. Közel sem akkora macera, mint a te kivizsgálásod.
2023. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval.
2023. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És az mennyire csökkenti a teherbeesés esélyét, ha az aktus utáni 5 percen belül mindig “kimosom”?

Illetve mennyit növel az esélyen, ha mondjuk utána a csípőm alá teszek egy párnát, és úgy maradok? Vagy beteszek pl egy menstruációs kelyhet (valahol olvastam, hogy az is “segít”)?

Meg ovulációs tesztet mindenképp “kell” használni? Akkor is ha pontosan tudom, hogy mikor van/lesz peteérésem (vannak jelei az előtte levő 1-1,5 napban, meg peteéréskor is)?

(A kérdés kiírása óta elgondolkoztunk, pontosabban június első fele óta vagyunk így együtt szinte minden nap.)

2023. szept. 24. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha keves a spermaszam akkor lehet sok hogy minden nap egyutt vagytok. Minden masnap vagy 2 naponta kellene inkabb.

Minden keppen ajanlom hogy vizsgaltassatok ki legalabb a parodat.


Minek mosod ki?

Labat feltenni vagy kelyhet felhelyezni kutatasok szempontjabol nincs ertelme.

En kb 20 percig agyban maradtam az aktust kovetoen, de ez nem egy bizonyitott teny. Ejakulalast kovetoen a sperma pillanatok alatt eljut a mehszajig.


Ezert sem ertem miert mosod ki magad. Általában ezt arra hasznaljak hogy ne essenek teherbe, de ez sem garantalja hogy nem fogsz.


Ovu tesztet ajanlok csak azert is, hogy jobban be lehessen loni az egyuttleteket Ha paroddal van probléma. Pontosan tudni enelkul szinte lehetetlen... Meg ovu tesztel sem mindig tudod, mivel egy pozitiv eredmeny utan akar 12-36 oran belul ovulalhatsz.

2023. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért mostam ki eddig, mert különösebben nem próbálkoztunk babával. Úgy voltunk vele, hogy ha jön, akkor jön. De most egy pár napja beszélünk erről, néha szóba hozza, mondja, hogy szeretne. Tegnap mondta, hogy kezd aggódni, hogy miért nem estem eddig teherbe. Mondtam, hogy vszeg azért, mert mindig kimostam éppen azért, hogy ne legyek terhes (bár ha összejött volna, sem lett volna nagy gond). De nem tudom, hogy tényleg aggódni kéne, illetve orvoshoz fordulni, vagy próbálkozzunk ovuteszttel, meg 2-3 naponta együttléttel előbb.
2023. szept. 24. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy kimosod? Ne haragudj megmosakodtál az oké de onnan belülröl kimosni a jól belőtt spermát akkor sem tudnád kimosni ha akarnád.Csak simán mosakodj meg kivülről ennyi.Én pl nemtudom hogy az segitett e de én párnát raktam a popsim alá és gyertyatartásban voltam 2 percig kb.Mondjuk a párom 31 én 28 vagyok.Ovutesztet használtam mert nem tudtam mikor van az ovum, de ha te érzed és tudod mikor van akkor felesleges de pl a precizebb eljárás érdekében én használnék márcsak azért is mert így legaláb elkönyvelheted magadban hogy mindent IS megteszel az ügy érdekében.Pl párod 40éves idösebb, kevesebb a spermaszám, a minősége ilyen korban érdemes lenne kivizsgáltatni.Nem azt mondom hogy lehetetlen mert negyvenes, csak azt hogy lehet ő az oka a sikertelenségnek. Nem kell állandóan együtt lenni Mi ovuláció elötti nap voltunk együtt illetve ovuláció napján.Én a 2-3 nap együttlétet javasolnám ha úgy van mindennap semmiképp fontos h összegyüljön a megfelelö jó sperma.
2023. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha te azt gondolod, hogy kimosàssal elkerülhető a terhesség, akkor egy gyereket se kellett volna vállalnod. Inkább nem is mondok semmit.
2023. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7: te tudod is értelmezni amit írok, vagy csak okoskodsz?

Nem írtam egy szóval sem, hogy “védekezésképp” mostam ki. Azt írtam, hogy nem kimondottan próbálkoztunk babával, “ha jön, jön” alapon voltunk.

2023. szept. 24. 18:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyereket akartok a párodnak el kell menni dokihoz, nagy eséllyel lesz nála bibi.
2023. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De ha nem akarsz gyereket akkor védekezel.De mivel június óta mondod hogy nem estél teherbe nem értem miért mosod ki magad? Én sosem mostam ki magam még ha nemis akartam gyereket. Te irtad hogy mivel kimostad elképzelhető hogy azért nem estél teherbe
2023. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!