Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól kezdtetek vigyázni...

Mikortól kezdtetek vigyázni magatokra? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

A kérdésem bővebben: amikor a párok elkezdenek próbálkozni, akkor a hölgy még jó pár hétig nem tudja, hogy terhes lett. Tudom, hogy már a gyermek tervezésénél is az a jó, ha eleve kiegyensúlyozott életmódot folytatunk, de lássuk be, ez nem kivitelezhető, illetve amíg nem tudjuk, hogy gyereket várunk, nem is biztos, hogy valamilyen tevékenységet veszélyesnek gondolunk. Pár példa, ami kifejezetten megfordul a fejemben :

1. Súlyzós edzést végzek heti két alkalommal. Gondolom, ez már a terhesség elején sem tesz jót (csak hobbiszinten űzöm, de ha egy évig nem jön össze a baba, nem csinálhatom, hogy egy évig nem mozgok ezért).

2. Nincs normális fűtés az irodában ahol dolgozom és felfázom. Nyilván ez sem a legjobb, főleg terhesség elején...

3. Vírusos időszak jön és a kollégák betegen járnak dolgozni. Itt sem tehetem meg, hogy nem járok emberek közé, de ugyebár nem is szabadna nagyon gyógyszer szedni terhesség alatt..

4. Rendezvényre vagyok hivatalos és iszom pár pohár bort, ne adj' Isten egy pálinkát...itt sem arra gondolok, hogy rendszeresen, de szintén ha régóta próbálkoztok, megesik a hónapok alatt ilyesmi.

5. Nehezet emelsz és bele sem gondolsz, hogy talán gyermeket várhatsz...

Ezek mind a mindennapi élet részei és nem tudom, hogy az első pár hétben okozhatnak-e bajt? Tudom, hogy a terhesség nem betegség és tudom, hogy túlaggódni sem szabad, mégis érdekelne, ki hogy élte ezt meg vagy mennyire vigyázott magára már az elejétől és mikortól.


2023. szept. 24. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezek nem okozhatnak bajt. A terhesség legelején nincs még embrió, csak egy kis osztodo sejtcsomó. Felfazni nem kellene alapból sem, öltözz fel.
2023. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Persze, tudom, hogy alapból sem jó, nyilván ha véletlen ez történne, úgy értettem...alapból is vigyázok erre, de sajnos aki erre hajlamos, gyorsan megtörténik az idegesítő felfázás.
2023. szept. 24. 19:11
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikortól tudtam, hogy terhes vagyok. Még jó.
2023. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

1. súlyzós edzés: gondolom, nem hányásig erőlteted magadat és nem világrekord súlyokat emelsz. A testmozgás is a kiegyensúlyozott élet része, ha nem viszed túlzásba, nem kell aggódni. Ha terhes leszel, rajtad lesz a mostanihoz képest pár kiló plusz és úgy kell esetleg lépcsőn felmenni az emeletre, az se különb, mint egy súlyzós edzés, mégsem esik baja se neked, se a babának.

2. felfázás: ha hideg van, fel kell öltözni. Nem csak akkor, ha babát vársz, amúgy sem jó dolog felfázni.

3. vírusok: lásd fent, nem csak terhesség esetén kell vigyázni rá, hogy ne betegedj meg. Erős immunrendszer, gyakori kézmosás - csodákra képes.

4. alkohol: lásd az első pontot. Gondolom, nem hányásig erőlteted, nem fogsz a saját vizeletedben fetrengeni. Kis mennyiségben nem okoz maradandó károsodást sem neked, sem a gyereknek. Ha meg annyit iszol, amennyitől baja lehet, az terhességen kívül sem egészséges.

5. nehezet emelsz: megint csak az 1. pont, gyanítom, nem arról van szó, hogy világcsúcsot tervezel dönteni lökésben vagy szakításban, egy zsugor lisztbe vagy cukorba nem hal bele egyikőtök sem.

Nem kell túlaggódni, az egészséges, kiegyensúlyozott, gyerekvállalásra alkalmas életmódba sok minden belefér, bár néhányan azt vallják, hogy ami a fekvésen, a terhestornán és a napi több kiló terhesvitaminon kívül van, az egészségtelen. Nem biztos, hogy igazuk van.

2023. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Tévképzeteid vannak a felfázásról.
2023. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Én falat mászom a + tesztig. Amikor terhes lettem, pont nem másztam a ciklus 2.felében egyéb okból, mégis elvetéltem 🤷🏼‍♀️

2. Terhességtől függetlenül is figyelek, hogy ne fázzak fel.

3. Járok emberek közé. Gyógyszert amúgy se szedek vírusra, fájdalomcsillapítóból olyat tartok, amit amúgy is lehet terhesen. Antibiotikumot csak orvos írhat fel, ha aktuális, jelzem, hogy babát tervezek, majd ő eldönti. Ha kell, úgyis ad.

4. A pálinkát, meg minden egyéb rövid italt utálok.Fröccsöt iszom havi 1, max. 2 alkalommal. Semmi baja nem lesz a gyereknek attól a 2 pohár fröccstől, amit megiszom, amíg kiderül. Újabban a ciklus 2.felében "átszoktam" a vörösre. Azt még ajánlják is. A fehéret jobban szeretem, de mindent a gyerekért 🤣

5. Annyit emelek, amennyit egyébként is szoktam, nem most akarom megdönteni Fekete Laci rekordját 😁

2023. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, nem zarhatod el magad hermetikusan a vilagtol terhesen. Meg elotte se.


A legtobbunk jar dolgozni terhesseg alatt, esetleg mar gyermekunk van, aki meg alapbol hazahoz mindenfele betegseget, nem csak a munkatarsaktol kaphatjuk el.

De boltba is jarunk,mert muszaj, tomegkozlekedunk (mar aki), stb stb.


Ez ilyen.


Nekem volt hugyuti fertozesem terhesen, 4 is (korabban addig soha), tuleltuk ezt is valahogy. Vannak terhesen is szedheto antibiotikumok.


Szerintem a sportot is folytathatod, de errol majd kerdezd az orvosod. En jogaztam terhesseg elott, szoval sulyzos edzeshez nem ertek, de ezt en folytattam terhesseg alatt is, kb a 34. hetig, utana mar nem esett jol a kismama joga se, csak setaltam.



Amig valojaban nem vagy terhes, addig kis tulzassal, de tokmindegy mit csinalsz. Eld az eleted, aztan ennyi. Nyilvan lehetoleg ne drogozz meg ilyenek, de a nehez emeles, munka, sport, neha alkohol, nem kizaro tenyezok a teherbeeses szempontjabol.

2023. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi nem hagyhatom szó nélkül, de köze nincs a "felfázásnak" a hideghez, csak így hívják, tévhit.

Amúgy meg egy osztódó sejtcsomóval még semmi fizikai kapcsolatod nincs, szóval élhetsz pont úgy, mint eddig. Pozitív teszt után érdemes visszább venni.

2023. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Én a súlyzós edzést csak akkor hagytam abba, amikor már nem esett jól csinálni. Csak az amúgy is használt súlymennyiséget használtam a pozitív teszt után, nagyon ritkán raktam rá pluszt, azt is nagyon keveset. Az, amihez a hozzá van szokva a tested, mint edzés, nem okoznak gondot egy egészséges, nem veszélyeztetett terhességben, ha ésszel csinálod.

2. A felfázást elsősorban nem a hideg okozza, hanem valamilyen fertőzés. Inkább új, fokozottabb higiéniás szokásokkal kéne megpróbálni védekezni ellene (és nem, nem az mondom ezzel, hogy retkes, koszos vagy.)

3. Egy egészséges terhesség nem fog elmenni egy sima, közönséges náthától. Nyilván igyekezni kell elkerülni, de ez az élet velejárója, teljesen kivédeni nem lehet. Főleg abba gondolj bele, hogy ahol már több gyerek van, főleg ovis korúak: ők aztán mindent IS hazavisznek.

4. AZ első pár hétben, főleg amikor még be sem ágyazódott, nem fog egy kis alkohol sem gondot jelenteni. Ha nagyon parás vagy, figyeld, mikor késik, és tesztelj akkor, így mire gondot okozhatna, tudni fogod, hogy terhes vagy, és nem iszol.

5. A nehezet emeléstől sem lesz egy egészséges terhességnek sem semmi baja. Én az első trimeszterben 10-15 kilós mulcsos zsákokat emelgettem és cipeltem, mert amúgy senki nem csinálta meg helyettem (persze, a férjem is csinálta, de ez akkora mennyiség volt, hogy minden kéz számított). Amikor valami nem esett jól, abbahagytam, pihentem, arra figyeltem, hogy túl ne erőltessem magam, mert amúgy erre hajlamos vagyok.

2023. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen igaz, hogy nincs koze. Konkretan a hugyuti fertozest baci okozza, ez eddig oke. De a hideg hatasara azert tortenhetnek valtozasok a szervezetben, ami miatt konnyebben kialakul. Ugyanez a helyzet a sima megfazassal is.


[link]

2023. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!